Rubriky:

Atletika

Na Zlatou tretru se chystají sprinteři Dix a Spearmon

26. dubna 2012 13:37 - Praha

Atletický mítink Zlatá tretra v Ostravě uvidí 25. května nejen stometrový sprint Usaina Bolta, ale i duel špičkových amerických sprinterů na dvojnásobné trati. Organizátoři si slibují, že Walter Dix a Wallace Spearmon překonají právě Boltův rekord závodu, který drží slavný Jamajčan z roku 2008 časem 19,83 sekundy.

 

Jan Handrejch, Právo

Medailisté z olympijských her a mistrovství světa se dosud střetli celkem šestkrát, Dix si připsal čtyři vítězství. Má i lepší osobní rekord 19,53 z loňského mítinku v Bruselu, Spearmonův nejlepší výkon má hodnotu 19,65. Dix vlastní stříbro z MS 2011 v Tegu a bronz z OH v Pekingu. Jeho soupeř má stříbro a dva bronzy ze světových šampionátů, z třetího místa v Pekingu byl diskvalifikován právě na úkor Dixe kvůli vyšlápnutí z dráhy.

V letošních světových tabulkách je Spearmon na prvním místě časem 19,95, Dix zatím běžel pouze stovku a předvedl "větrný" výkon 9,85. Dosud v České republice běžel pod 20 sekund dvoustovku pouze Bolt. "Rád bych Boltův rekord překonal," vzkázal podle organizátorů Dix. Jedním z jeho soupeřů bude i český talent Pavel Maslák, který by mohl zaútočit na český rekord Jiřího Vojtíka 20,60.

Vedle sprinterů přijedou do Ostravy mimo jiné také půlkař David Rudisha, překážkář Dayron Robles, tyčkař Renaud Lavillenie, oštěpař Andreas Thorkildsen, sprinterka Veronica Campbellová-Brownová, čtyřstovkařka Sanya Richardsová-Rossová, půlkařky Pamela Jelimová a Caster Semenyaová či oštěpařka Maria Abakumovová. Chybět nebude absolutní česká špička.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika