Rubriky:

Atletika

Maslák sundal rukávky a zničil 34 let starý český rekord. Další už vyhlíží

19. května 2012 17:29

Famózní formu si sprinter Pavel Maslák přenesl i do léta. První čtvrtka a hned suverénním způsobem smazal z tabulek český rekord Karla Koláře! Ten na mistrovství Evropy v roce 1978 běžel na Strahově čas 45,77 s, jednadvacetiletý Maslák při Přeborech Prahy Kolářův výkon vylepšil na skvělých 45,31 s. V evropských tabulkách mu patří druhé místo.

 

Milan Malíček, Právo

O tom, že máte formu na český rekord, se v atletických kruzích mluvilo. Ale nepřekvapil jste sám sebe takovým časem?
Všichni kolem mě tvrdili, že i na takový čas mám, ale to jsem si říkal, že se asi úplně zbláznili. Na třístovce jsem si myslel, že ani nemůžu doběhnout, jak jsem byl tuhej, ale nakonec to vyšlo suprově.

Při prvním startu sezóny bývají většinou atleti opatrnější…
Já se nechtěl šetřit, věděl jsem, že do toho musím střelit co nejvíc a vytuhnout, aby to na dalších závodech bylo ještě lepší.

Takže český rekord plánujete ještě posouvat?
Pocitově jsem do toho teď dal všechno, ale forma není úplně vyladěná, takže asi ještě rychleji běžet můžu.

Budete letos kombinovat 200 a 400 metrů?
Budu závodit na půl na dvoustovce a na čtvrtce, příští rok se vrátím jen k dvoustovce. Na mistrovství Evropy v Helsinkách bych měl běžet čtvrtku, směrem k olympiádě záleží na tom, kde budu mít větší šanci.

V pátek na Zlaté tretře poběžíte dvoustovku, je pro vás velkým lákadlem překonat i na ni český rekord? Zatím ho drží Jiří Vojtík časem 20,60.
Samozřejmě, láká mě to, i když tam asi ještě tu správnou formu na takový čas mít nebudu. Ale pokud bude dobrý vítr a atmosféra, může se zadařit.

Navíc poběžíte po boku takových es jako je Walter Dix a Wallace Spearmon. Pomůžou vám k lepšímu času, když na Strahově jste český rekord zvládl bez velkých soupeřů?
Asi je to jedno, když je nabitá konkurence, jde mi to většinou hůř technicky. Musím se učit, jsem rád, že můžu běžet s nimi. Spearmon pro mě není modla, to je spíš čtvrtkař Wariner, ale je to jeden z těch, které mám rád.

Netradičně jste na Strahově neoblékl barevné rukávky, s nimiž jste dosud běhával…
Sundal jsem je, ale jen na začátek sezóny, v pátek v Ostravě už si je vezmu. (úsměv)

Účes ve stylu mohykán máte podobný jako tréninkový kolega Holuša, to máte stejného kadeřníka?
(usmívá se) My se většinou ve skupině stříháme navzájem, tenhle punk půjde ještě na Tretru dolů.

I řetízek s drakem na krku je novinkou?
Mám ho už déle, ale dal jsem ho pryč, protože mě bouchal do klíčních kostí. Ale při závodě to necítím, tak si ho zase beru.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika