Rubriky:

Atletika

Na Zlatou tretru do Ostravy přiletí i kladivářka Morenová

22. května 2012 16:39 - Ostrava

Pořadatelům pátečního mítinku Zlatá tretra v Ostravě se na poslední chvíli do soutěže kladivářek podařilo získat i bývalou mistryni světa Yipsy Morenovou z Kuby. Sešlo naopak z účasti slavného keňského půlkaře a úřadujícího světového šampióna Davida Rudishy, který bez bližších podrobností k účasti nedostal svolení domácí federace.

 

Profimedia.cz

Účast dvojnásobné mistryně světa a dvojnásobné stříbrné medailistky z olympijských her Morenové vyšperkuje už tak hvězdami nabitou čtvrteční soutěž kladivářek, které svede dohromady ještě dvě poslední světové rekordmanky Anitu Wlodarczykovou z Polska a Němku Betty Heidlerovou.

"Obsazení kladiva je vskutku hvězdné, bude to superzávod," radoval se sportovní manažer mítinku Alfons Juck.

Bolt se zabydluje

Děním v Ostravě však od pondělního večera hýbe jamajský fenomén Usain Bolt, který se zabydluje v dějišti Zlaté tretry. Nejrychlejší muž planety před pátečním startem na stovce zatím netrénoval, ve středu zavítá mezi ostravské školáky na tradiční Čokoládovou tretru.

Po vítkovickém oválu zato už krouží i další sprinterská esa Wallace Spearmon a Veronica Campbellová-Brownová, obě největší postavy závodů na hladké dvoustovce.

"Minulý rok jsem tu měla velmi dobrý závod a překonala si osobák na stovce. Pořadatelé po mě chtějí rekord na dvoustovce, ale tím si jistá nejsem. Ale je to můj úkol a já se o to pokusím," usmála se dvojnásobná olympijská vítězka Campbellová-Brownová.

Campbellová-Brownová i Spearmon berou Tretru jako důležitý bod přípravy v olympijské sezoně. Pro oba to možná bude vůbec jediný mítink před národní kvalifikací pro Londýn, kde by třicetiletá Jamajčanka mohla atakovat třetí zlato v řadě.

"Na to se ale nejdříve musím kvalifikovat. Když tady dopadnu dobře, bude to dobré znamení před jamajskou kvalifikací. Možná půjdu ještě jeden mítink koncem června, možná taky ne. Ostrava je pro mě z tohoto pohledu důležitá," uvedla Campbellová-Brownová.

Spearmon si věří: Můžu běžet pod dvacet sekund 

S myšlenkou na rychlý čas si pohrává také Spearmon. "Sezóna mi jde letos zatím dobře. Když bude dobré počasí, věřím, že můžu běžet pod dvacet sekund," řekl sedmadvacetiletý Američan, který má na dvoustovce osobní rekord 19,65 a v Ostravě se představí poprvé. "Už jsem se byl proběhnout po dráze a líbí se mi. Je rychlá, zatáčky jsou dostatečně široké," pochvaloval si Spearmon.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika