Rubriky:

Atletika

To nejlepší si snad ještě schovávám do Londýna, věří Špotáková po triumfu na Tretře

26. května 2012 12:13

Po pěti letech dokázala oštěpařská světová rekordmanka Barbora Špotáková vyhrát ostravskou Zlatou tretru. Třicetiletá atletka svůj triumf navíc okořenila výkonem roku a rekordem mítinku 67,78 metru.

 

Jan Handrejch, Právo

Jak jste se chystala prolomit prokletí Ostravy?

Slovo prolomit bych nepoužila, protože jsem to chtěla lámat i v minulých letech. Furt že něco prolomím. Šla jsem na to jinak. Vnitřně jsem se s Ostravou smířila. Nechala jsem tomu volný průběh. Konečně jsem si Zlatou tretru užila. Jsem moc ráda, že jsem držitelkou rekordu mítinku.

Vítr pomohl, anebo škodil?

Byl záludný. Zrovna u nejlepšího hodu jsem už zvedala ruce, že to poletí až k 70 metrům. Najednou ale oštěp zahnul a padal rychle dolů. Smetl ho větrný poryv.

Mrzí vás to aspoň trošku?

Ne, protože nebylo třeba hodit 70 metrů. Jednou se podmínky sejdou tak, že oštěp poletí daleko. A kdy jindy by se to mělo podařit než v olympijské sezóně?

Vidíte nějakou podobnost s olympijským rokem 2008?

A víte, že ano? Tehdy mi chodily esemesky se stejným textem: To nejlepší si schováváš do Pekingu. A já vyhrála. Bylo by dobré si to nejlepší schovat na Londýn.

Vaše největší soupeřka Abakumovová se v závodě docela trápila. Víte proč?

Nevím, ale všimla jsem si, že se těžko dostává do formy.

Pomohlo i to, že jste závodila před hlavním programem a kolečko hvězd v kabrioletech jste jela už jako vítězka?

Myslím, že jo a také se vyplatilo, že jsem přijela o den dřív. Užila jsem si den před Tretrou v rodinném kruhu. Mamka pochází z Kylešovic, je z deseti dětí, takže tetiček a strýčků mám mnoho. Bylo to příjemné, grilovali jsme.

Vladimír Kolář, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika