Rubriky:

Atletika

Do atletické Síně slávy míří i O'Brien s Michaelem Johnsonem

6. června 2012 22:20 - New York

Do atletické Síně slávy mezinárodní federace IAAF budou v listopadu uvedeni také slavní Američané Michael Johnson, Dan O'Brien a Mildred Didriksenová. Připojí se k dosud známým 13 nominovaným sportovcům, mezi kterými nechybí legendární vytrvalec Emil Zátopek.

Celkem bude letos vybráno 24 osobností, které se 24. listopadu v Barceloně stanou při příležitosti 100. výročí existence IAAF prvními členy nově vzniklé Síně slávy.

Podmínkou pro členství je zisk nejméně dvou zlatých medailí na olympiádě nebo mistrovství světa a alespoň jeden světový rekord. Atlet může být do Síně slávy zařazen až deset let po ukončení kariéry. Desetibojař O'Brien, všestranná sportovkyně 30. let Didriksenová i Johnson, jehož světové maximum v běhu na 400 metrů (43,18) platí dosud, tato kritéria splňují.

Již dříve získali vedle Zátopka nominaci také Jesse Owens, Carl Lewis, Fanny Blankersová-Koenová, Abebe Bikila, Paavo Nurmi, Al Oerter, Adhemar da Silva, Edwin Moses, Betty Cuthbertová, Jackie Joynerová-Kerseeová, Wang Ťün-sia a Irena Szewinská.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika