Rubriky:

Atletika

Šebrle si přiblížil Londýn a věří: Lepší počasí udělá body navíc

11. června 2012 07:52

Olympiáda je blízko, ale jistotu ještě Roman Šebrle zdaleka nemá. Při mistrovství Evropy v Helsinkách čeká světového rekordmana tvrdá práce, aby i v 37 letech počtvrté startoval pod pěti kruhy. Na kladenském TNT Fortuna mítinku skončil druhý s 8097 body a splnil mírnější limit pro Londýn. S ním může na Hry jen jeden atlet a na olympiádu myslí i Adam Sebastian Helcelet.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Uspokojil vás kladenský bodový součet?

Ale jo, je to zase další desetiboj přes 8000 (už 48. v kariéře – pozn. red.). Škoda, že to nebylo těch 8200 bodů a ostrý limit, na druhou stranu tu v neděli byly asi nejhorší podmínky, co jsem kdy zažil. Protivítr byl v sobotu skoro ve všech disciplínách, kde jsem ho nepotřeboval, v neděli déšť. Kdybyste mi řekli, že v tomhle lijáku budu skákat o tyči, tak bych odpověděl, že ani neskočím základ. Na disk blátíčko, oštěp to samý…

Ale na patnáctistovce jste předvedl skvělý závěr.

Měl jsem z ní trochu strach, vloni jsem ji běhal špatně, zřejmě to bylo těmi bolavými achillovkami. Teď se mi běželo za Adamem dobře a v konci jsem měl dost sil, ještě se dalo běžet rychleji. Potvrdilo se, že tam mám rezervy.

Hlídal jste si Helceleta na patnáctistovce, aby se celkově nedostal před vás? Pokud se už ani jeden z vás nezlepší, takhle byste jel do Londýna vy.

Hlídal jsem si ho. Kdyby běžel rychleji, tak bych taky ještě zvládl o něco zrychlit. Na 8200 bodů bych ale musel běžet opravdu rychle, tak jsem si aspoň hlídal Adama.

I proto, abyste uhájil domácí korunu?

To ne, hlídal jsem si i ostatní, ani s nimi jsem nechtěl prohrát. Kdybych ztrácel méně bodů na vedoucího Dmitrije Karpova, soustředil bych se i na něj.

Splněný limit na mistrovství Evropy vás potěšil?

S tím jsem počítal, 7800 je vážně nízko. Doufám, že v Helsinkách dáme s Adamem 8200 oba a pojedeme do Londýna ve dvou.

Na čem ještě do Helsinek zapracujete?

Ještě lehounce přitrénujeme. Zbývá 17 dnů, moc se toho už nahnat nedá, ale i tenhle mítink byl kvalitní trénink. Spíš jen věřím, že v Helsinkách bude daleko lepší počasí a už jen to nám udělá body navíc.

Kolik by mohl závod bez deště a silného protivětru přidat?

Aspoň sto bodů. Nebo radši 104. (úsměv)

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika