Rubriky:

Atletika

Co bude mít Máslo na hlavě? Bláznivých kreací má sprinter nachystaných dost

27. června 2012 11:04 - HELSINKY

Pavel Maslák je sprinter k nepřehlédnutí. Nejen díky svým výkonům, se kterými je největším favoritem hladké čtvrtky na mistrovství Evropy v Helsinkách, ale i kvůli své extravagantní vizáži.

 

Aleš Gräf

Módní barevné rukávky na jeho pažích už nikoho nepřekvapí, za to účes si na každou akci přichystá jiný. A vždy to jsou hodně odvážné kreace. „Nápadů mám dost, to nedojde jen tak,“ chechtá se 21letý čtvrtkař přezdívaný Máslo.

Čínský symbol

Do Helsinek si vytvořil na hlavě obrazec představující symbol z čínské filosofie pro Jin a Jang. „Není to moc vidět, ale snad to dost lidí pozná,“ věří. O extravagantní účesy není ve skupině trenéra Kupky nouze, originální sestřih zvolil i půlkařský vicemistr světa z haly Jakub Holuša.

„Přítelkyně sprintera Honzy Veleby je kadeřnice, tak nás ostříhala. Trvalo to chvilku, jen nanesení barvy a pak to oschlo,“ popisuje český rekordman. I jeho partnerka se občas nestačí divit, co za účes si její milý vymyslel. „Moc se jí to nelíbí, ale nic s tím nemůže. A až přijedu domů, stejně už to bude dole,“ usmívá se Maslák.

Michal Osoba (Helsinky), Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika