Rosolová zazářila v Záhřebu, na čtvrtce doběhla druhá

Záhřeb

Běžkyně Denisa Rosolová obsadila na mítinku v Záhřebu v běhu na 400 metrů druhé místo výkonem 52,07 sekundy. Vicemistryni Evropy na dlouhých překážkách porazila pouze Jamajčanka Rosemarie Whyteová, která zvítězila za 50,08.

Denisa Rosolová (vlevo) na olympijské trati v Londýně. Uprostřed běží Ukrajinka Hanna Titimetsová a vpravo Vera Barbosaová z Portugalska.

"Už je po sezoně, takže ta motivace už není taková," uvedla Rosolová na serveru Top Athletics. Před dvěma lety na stejném stadionu, ale na starém povrchu, běžela pomaleji o tři čtvrtě sekundy. "Takže jsem spokojená. Ale nová dráha se mi zdá pomalejší," uvedla.

Rosolová ještě nastoupila do osmistovky jako vodička a rozběhla půlkařkám první okruh přesně podle plánu ze 58,33 sekundy. Třem atletkám tím pomohla k výkonu pod dvě minuty, vyhrála Američanka Maggie Vesseyová za 1:59,61.