Špotáková je třetí v anketě EAA, Atletkou roku je Ennisová

Dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková skončila třetí v hlasování o nejlepší evropskou atletku uplynulé sezóny. Nejvíce bodů v anketě Evropské atletické asociace (EAA) získala britská vícebojařka Jessica Ennisová, druhá v hlasování funkcionářů, novinářů i veřejnosti skončila ruská výškařka Anna Čičerovová.

Barbora Špotáková slaví ve finále oštěpařek olympijské zlato

Před pěti lety Ennisová vyhrála anketu o vycházející hvězdu, v níž letos mezi muži triumfoval český mistr Evropy v běhu na 400 metrů Pavel Maslák. Od té doby Ennisová vyhrála mistrovství světa i Evropy a letos se v Londýně na domácí půdě stala i olympijskou vítězkou v národním rekordu 6955 bodů, čímž se zařadila na páté místo historických tabulek.

V letošní sezóně ještě předvedla na mítinku v Götzisu výkon 6906 bodů a stala se první vícebojařkou od roku 1988, která dvakrát v sezóně překonala hranici 6900 bodů.

Výsledky ankety o nejlepšího mužského atleta sezóny vyhlásí EAA v pátek. Slavnostní večer se uskuteční v sobotu 13. října ve městě St. Julians na Maltě.