Rubriky:

Atletika

Cechlová brzdí optimismus, ale medaile by jí radost udělala

27. listopadu 2012 16:59 - Praha

Žádnou předčasně velkou radost nechce dávat najevo diskařka Věra Cechlová, která by se po osmi letech mohla dočkat olympijského bronzu z Atén. Mezinárodní olympijský výbor totiž chce zpětně přezkoumat údajně pozitivní vzorek Bělorusky Iriny Jatčenkové, s níž tehdy česká atletka ještě pod jménem Pospíšilová prohrála boj o třetí místo o devět centimetrů.

 

Radek Petrášek, ČTK

"Bylo by to fér, ale je to ještě daleko. Nevím nic oficiálně," brzdí na Facebooku optimismus čtyřiatřicetiletá diskařka, která chce v příští sezóně ukončit kariéru.

Jejím největším úspěchem je bronz z mistrovství světa v Helsinkách, který získala rok po aténských hrách. Nyní může přijít další cenný kov.

Problémy s dopingem měla i aténská vítězka Natalja Sadovová, která byla sice před Aténami po pozitivním testu na kofein podezření z dopingu zbavena, o dva roky později už ale byla potrestána za užití zakázaného anabolického steroidu.

Radost ze zpětného udělení medaile zažily v nedávné době české běžkyně, kterým připadl bronz z halového mistrovství světa v Dauhá 2010, kde byla za doping diskvalifikována jamajská štafeta na 4x400 metrů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika