Rubriky:

Atletika

Kudlička a Svobodová vezou z Doněcku nejlepší letošní výkony

9. února 2013 18:34 - Doněck

Čeští tyčkaři Jan Kudlička a Jiřina Svobodová, již jistí účastníci halového mistrovství Evropy v Göteborgu, předvedli své nejlepší letošní výkony na mezinárodním specializovaném mítinku v Doněcku, který organizuje světový rekordman Sergej Bubka. Kudlička obsadil za skok přes 570 cm páté místo, Svobodová byla za 460 cm čtvrtá.

 

Josef Vostárek, ČTK

Závod potřetí za sebou vyhrál olympijský vítěz Renaud Lavillenie z Francie, který jako jediný překonal 585 cm. Druhý byl výkonem o pět centimetrů horším Řek Konstadinos Filippidis, stejně jako Kudlička skočil i třetí Rus Sergej Kučereanu.

Mezi ženami byla stejně jako v úterý na tyčkařském mítinku v Pardubicích nejlepší Kubánka Yarisley Silvaová, která překonala 476 cm a vyrovnala nejlepší letošní světový výkon Američanky Jennifer Suhrové. Druhá byla Ruska Anastasia Savčenková (465), třetí skončila Řekyně Nikoleta Kiriakopuluová (460).

Mistryně Evropy z Helsinek Svobodová tak napravila nezdar z Pardubic, kde nepřeskočila základní výšku, a zařadila se na čtvrté místo letošních evropských tabulek. Kudlička je aktuálně šestým nejlepším Evropanem.

Mezinárodní tyčkařský mítink v Doněcku (Ukrajina):
Muži:
1. Lavillenie (Fr.) 585
2. Filippidis (Řec.) 580
3. Kučereanu (Rus.)
4. Mohr (Něm.)
5. Kudlička (ČR) všichni 570
Ženy:
1. Silvaová (Kuba) 476
2. Savčenková (Rus.) 465
3. Kiriakopuluová (Řec.)
4. Svobodová (ČR) obě 460
5. Gadschiewová (Něm.) 455.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika