Maslák vyhrál 400 metrů ve Stockholmu, Hejnová byla druhá

Stockholm

Běžec Pavel Maslák oslavil čtvrteční 22. narozeniny vítězstvím na halovém mítinku XL-galan ve Stockholmu v závodu na 400 metrů. Časem 46,34 sekundy zaostal úřadující mistr Evropy z Helsinek jen o dvě setiny za svým letošním maximem z Moskvy.

Pavel Maslák.

Na stupně vítězů se prosadily i tři české atletky. Na ženské čtvrtce skončila druhá Zuzana Hejnová a třetí místo celkově obsadila další překážkářka Denisa Rosolová, která vyhrála B-finále. Bronzová olympijská medailistka Hejnová podlehla těsně o dvě setiny Američance Ebonie Floydové, která zvítězila za 52,40. Rosolová zaběhla čas 52,57.

Ve skoku o tyči byla třetí Jiřina Svobodová-Ptáčníková, která předvedla svůj nejlepší letošní výkon 464 cm. Tři pokusy o překonání vlastního českého halového rekordu na výšce 471 cm evropské šampionce nevyšly. Vyhrála stříbrná olympijská medailistka Kubánka Yarisley Silvaová (478) před Ruskou Anastasjou Savčenkovou (471).