Rubriky:

Atletika

Živě

Americká tyčkařka Suhrová vytvořila světový rekord v hale 502 cm

3. března 2013 06:53 - Albuquerque
(Aktualizováno: 3. března 2013 10:33)

Americká tyčkařka Jennifer Suhrová vytvořila nový světový rekord v hale, když v Albuquerque v Novém Mexiku během mistrovství USA překonala laťku ve výšce 502 centimetrů. Olympijská šampionka z Londýna se přes pět metrů dostala na první pokus a o jeden centimetr překonala předchozí halové maximum Rusky Jeleny Isinbajevové z loňského února ve Stockholmu.

 

David J. Phillip, ČTK/AP

Jednatřicetiletá Američanka nejprve na výšce 490 cm překonala svůj dosavadní nejlepší výkon v hale; 488 skočila před rokem v Bostonu. Po národním rekordu se rozhodla zaútočit i na rekord světový a 502 cm skočila také napoprvé, stejně jako všechny předchozí výšky. Laťku si pak nechala nastavit na 507, aby atakovala vůbec nejlepší výkon Isinbajevové, ale všechny tři pokusy byly neúspěšné.

"Jsem ve skvělé formě. Věděla jsem, že se mi může povést něco velkého," řekla Suhrová, bývalá basketbalistka, a radovala se z překonání "mentální bariéry", jak označila hranici pěti metrů. Titul národní halové šampiónky získala v sobotu už posedmé.

Dlouholeté tyčkařské královně Isinbajevové zůstal světový rekord pod otevřeným nebem, výkonem 506 cm ho vytvořila v Curychu 2009. Suhrová zatím venku dokázala skočit 492. V hale už však ruskou rivalku překonala a loni v srpnu v Londýně ji připravila také o třetí olympijské zlato. Obě by měly svést další bitvu v srpnu na mistrovství světa v Moskvě.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.