Rubriky:

Atletika

Sprinter Bolt zahájí letní sezónu netradičně na Kajmanských ostrovech

7. března 2013 16:17

Šestinásobný olympijský vítěz Usain Bolt zahájí letní mezinárodní sezónu 8. května na Kajmanských ostrovech. Mimo rodnou Jamajku vstoupí do atletického roku, jehož vrcholem bude mistrovství světa v Moskvě, poprvé po šesti letech. Na ostrově v Karibiku na mítinku nazvaném Kayman International si odbude premiéru, zatím není jasné, jakou trať si v George Townu vybere.

 

Jan Handrejch, Právo

Šestadvacetiletý světový rekordman na tratích 100 a 200 metrů se tam však nepotká s konkurentem a tréninkovým partnerem Yohanem Blakem, který na Kajmanských ostrovech závodil vloni. Mistr světa v běhu na 100 metrů dal tentokrát přednost cestě do Asie na mítinky Diamantové ligy v Dauhá a Šanghaji.

Bolt, který loni v Londýně úspěšně obhájil tři zlaté olympijské medaile z Pekingu, se prý na mítink moc těší. "Říkal mi o něm trenér, který tam byl vloni. Měl pro ten mítink jen samá pozitiva, takže jsem se rozhodl jet. Moc se těším," prohlásil Bolt. "Sprinteři z Karibiku jsou silní a já věřím, že moje přítomnost pomůže přitáhnout k atletice další mladé závodníky," dodal.

Blake poběží 10. května v Dauhá stovku a o osm dnů později v Šanghaji dvojnásobnou trať. "Těším se na návrat do Číny, mám na ni krásné vzpomínky," připomněl vítězství ve štafetě na olympiádě v Pekingu, kde navíc vyhrál v roce 2006 juniorské mistrovství světa, což byla jeho vůbec první medaile na mezinárodní scéně.

Bolt se ještě před prvním startem letní sezóny představí v exhibičním závodu na nejslavnější světové pláži Copacabaně, kde poběží 31. března netradiční závod na 150 metrů. V Diamantové lize slavný Jamajčan potvrdil start na dvoustovce 13. června v Oslu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika