Gebrselassie triumfoval na vídeňském půlmaratonu. Už potřetí v řadě

Vídeň

Etiopská hvězda Haile Gebrselassie vyhrál potřetí za sebou půlmaraton ve Vídni. Dvojnásobný olympijský vítěz v běhu na 10.000 metrů, jenž za čtyři dny oslaví 40. narozeniny, ale nepokořil hranici jedné hodiny. Za ideálních podmínek za ní zaostal o minutu a 14 sekund.

Gebrselassie se z triumfu na vídeňském půlmaratonu raduje potřetí za sebou.

Majitel řady rekordů na různých distancích Gebrselassie startoval v doprovodu dalších čtyř běžců těsně před zbytkem účastníků, kterých bylo v rámci programu tradičního Vídeňského maratonu přes 41 tisíc. Po deseti kilometrech ostatním utekl a suverénně si doběhl pro další prvenství. Loni i předloni zůstal ve Vídni pod hranicí 61 minut (60:18 v roce 2011 a 60:52 loni).

„Trénuju pořád stejně tvrdě jako dřív. Chci zjistit, čeho jsem ještě schopen. V budoucnu chci atakovat veteránské rekordy," řekl Gebrselassie, bývalý držitel nejrychlejšího maratonského času.

Hlavní závod v maratonu ovládl potřetí za poslední čtyři roky Keňan Henry Sugut. Šampion z let 2010 a 2012 i držitel traťového rekordu dosáhl času 2:08:19, loni vyhrál za 2:06:58. Mezi ženami zvítězila jeho krajanka Flomena Cheyechová a výkonem 2:24:34 si zlepšila osobní rekord o téměř deset minut.