Hejdukův gól neztupil ostří Šavlí

NEW YORK

Vítězství v prodloužení si připsali hokejisté Buffala, když v pondělním zápase NHL porazili Colorado 4:3. Nezabránil tomu ani český hokejista Milan Hejduk hájící barvy Colorada, který svým 43. gólem v sezóně poslal Laviny do vedení. Domácí Sabres však srovnali a v poslední minutě prodloužení rozhodl Jochen Hecht.

Závar před brankou Colorada, kterou hájí švýcarský gólman David Aebischer. Prostor před brankovištěm čistí Martin Škoula (s číslem 41).

Buffalo sice již nemá šanci na postup do vyřazovacích bojů, na překvapivé výsledky však má zřejmě monopol. Sabres stínají jednoho favorita za druhým: v polovině února vzali důležité body newyorským Rangers, potom o třináct dní později pokořili Dallas. Během tohoto měsíce zase nestačily na Buffalo týmy Toronta a Philadelphie.

To vše navzdory trejdům, během nichž odešly dlouhodobé opory Václav Varaďa, Rob Ray, Chris Gratton a hlavně kapitán Stu Barnes. "Nechceme být pro nikoho snadnou kořistí. Dáváme do hry vše, nehrajeme o postup do play-off, takže nám zbývá čest. A ta není zadarmo," rozpovídal se Lindy Ruff, kouč Buffala.

Avalanche prohráli venku již potřetí v řadě a v Západní konferenci ztrácejí pět bodů na vedoucí Vancouver. "Soupeře jsme nepodcenili," odmítal slova o nižším nasazení svých svěřenců coloradský Tony Granato. "Každý tým má o co hrát. Buffalo hrálo srdcem, tvrdě a důrazně, zasloužilo si bodovat," ocenil rivala.

Vydařené příchody

O tom, že se příchody Tony Amonteho a Michala Handzuše generálnímu manažerovi Philadelphie Bobu Clarkovi skutečně vydařily, se fanoušci Letců přesvědčili znovu v pondělí. Handzuš skóroval dvakrát, Amonte se trefil jednou a přidal asistenci v utkání s Atlantou, které Flyers vyhráli 6:2.

Handzuš přišel už loni v létě z Phoenixu, Amonte ze stejného týmu dorazil před letošní uzávěrkou trejdů. Amonte se v sedmi utkáních v dresu Philadelphie trefil do černého pětkrát a jeho noční asistence znamenala jubilejní 400. v kariéře.

Branku Thrashers hájil Milan Hnilička, jenž si připsal třicet zásahů. Nejvíce se zapotil v závěrečném dějství, v němž čelil šestnácti střeleckým pokusům a třikrát inkasoval.

6. Anaheim +78389526194:18590
7. Minnesota +753910125186:16289