Atletika

Hejdukův gól neztupil ostří Šavlí

25. března 2003 09:05 - NEW YORK

Vítězství v prodloužení si připsali hokejisté Buffala, když v pondělním zápase NHL porazili Colorado 4:3. Nezabránil tomu ani český hokejista Milan Hejduk hájící barvy Colorada, který svým 43. gólem v sezóně poslal Laviny do vedení. Domácí Sabres však srovnali a v poslední minutě prodloužení rozhodl Jochen Hecht.

Buffalo sice již nemá šanci na postup do vyřazovacích bojů, na překvapivé výsledky však má zřejmě monopol. Sabres stínají jednoho favorita za druhým: v polovině února vzali důležité body newyorským Rangers, potom o třináct dní později pokořili Dallas. Během tohoto měsíce zase nestačily na Buffalo týmy Toronta a Philadelphie.

To vše navzdory trejdům, během nichž odešly dlouhodobé opory Václav Varaďa, Rob Ray, Chris Gratton a hlavně kapitán Stu Barnes. "Nechceme být pro nikoho snadnou kořistí. Dáváme do hry vše, nehrajeme o postup do play-off, takže nám zbývá čest. A ta není zadarmo," rozpovídal se Lindy Ruff, kouč Buffala.

Avalanche prohráli venku již potřetí v řadě a v Západní konferenci ztrácejí pět bodů na vedoucí Vancouver. "Soupeře jsme nepodcenili," odmítal slova o nižším nasazení svých svěřenců coloradský Tony Granato. "Každý tým má o co hrát. Buffalo hrálo srdcem, tvrdě a důrazně, zasloužilo si bodovat," ocenil rivala.

Vydařené příchody

O tom, že se příchody Tony Amonteho a Michala Handzuše generálnímu manažerovi Philadelphie Bobu Clarkovi skutečně vydařily, se fanoušci Letců přesvědčili znovu v pondělí. Handzuš skóroval dvakrát, Amonte se trefil jednou a přidal asistenci v utkání s Atlantou, které Flyers vyhráli 6:2.

Handzuš přišel už loni v létě z Phoenixu, Amonte ze stejného týmu dorazil před letošní uzávěrkou trejdů. Amonte se v sedmi utkáních v dresu Philadelphie trefil do černého pětkrát a jeho noční asistence znamenala jubilejní 400. v kariéře.

Branku Thrashers hájil Milan Hnilička, jenž si připsal třicet zásahů. Nejvíce se zapotil v závěrečném dějství, v němž čelil šestnácti střeleckým pokusům a třikrát inkasoval.

6. Anaheim + 78 38 9 5 26 194:185 90
7. Minnesota + 75 39 10 1 25 186:162 89
15. Columbus 75 26 7 3 39 194:241 62

Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů. Na prvních třech místech v konferencích jsou vedoucí týmy jednotlivých divizí. Tým označený + má jistou účast v play-off.