Hejnová vyhrála překážky v USA v letošním nejlepším času

Des Moines

Překážkářka Zuzana Hejnová vyhrála mezinárodní mítink Drake Relays v Des Moines. Na 400 metrů překážek předvedla bronzová olympijská medailistka z Londýna letošní nejlepší výkon na světě 54,41 sekundy a v hlavním městě amerického státu Iowa inkasovala prémii 25.000 dolarů, zhruba půl milion korun. Druhá skončila domácí běžkyně T'Erea Brownová, jež zaběhla trať za 55,27 sekundy.

Zuzana Hejnová

Hejnová zahájila sezonu nezvykle brzy, loni běžela ve svém prvním závodu na konci května na Zlaté tretře výkon 55,28 sekundy. V předloňské sezoně, v níž zaběhla český rekord 53,29 sekundy, nastoupila do prvního závodu na 400 metrů překážek dokonce až na začátku června a tehdy z toho byl výkon 54,26 sekundy.

Atletický seriál Drake Relays je v letošní sezoně nezvykle štědře dotovaný. Pro porovnání - celkový vítěz Diamantové ligy dostane i letos 40.000 dolarů, zatímco všechny běžecké disciplíny v zámoří mají dotací 50.000 dolarů.