Rubriky:

Atletika

Kobra a Tiger na startu aneb Slavní boxerští šampióni poběží Pražský maratón

30. dubna 2013 17:19

Nejen skvělí běžci, ale také další významné osobnosti se pravidelně zapisují do startovní listiny Volkswagen Marathonu Praha. Letos 12. května poběží dva mistři světa v boxu István Kovács a Dariusz Michalczewski a jen trenérovo důrazné doporučení zastavilo třetího, Lukáše Konečného, aby je doprovodil!

 

Jitka Stupková

„Čeká mě obhajoba titulu, koncem června blízko českých hranic. Jsem v přípravě, zápas ale ještě není stoprocentně potvrzen," vysvětluje Lukáš Konečný, pravidelný účastník Ústeckého půlmaratónu.

„Když jsem v tréninku, taky dobře běhám, takže jsem se chystal a těšil i na výkon, že bych to dokázal zaběhnout. Jenže trenér mi to zakázal, že bych byl dlouho unavený a malátný a jistě by to celkovou přípravu ovlivnilo," mrzí českého boxera. Každopádně však přijede své kolegy do Prahy na start povzbudit a se svými dcerkami si dá aspoň Rodinný běh.

István Kovács, v současnosti evropský viceprezident federace WBO, bývá jeho supervizorem při vrcholných zápasech. Nyní 42letý muž patří k nejvýznamnějším maďarským boxerům poslední éry. Má olympijské zlato z Atlanty 1996, k tomu tituly amatérského mistra světa i Evropy, v roce 2001 získal i profesionální pás světového šampióna WBO.

Původem fotbalista, přezdívaný Kobra nebo Ko-Ko, byl dvakrát zvolen maďarským Sportovcem roku. Potkat ho můžete i v jeho úspěšné restauraci Box Utca v Budapešti.

Dariusz Michalczewski byl zase v ringu známý pro svůj atraktivní styl jako Tiger. Je mu 45, pochází z Gdaňsku. Získal titul mistra Evropy a v roce 1988 emigroval do Německa. Tady se brzy vypracoval do jednoho z nejlepších profesionálů. Celkem 23x obhájil titul mistra světa WBO.

A jen jediný zápas ho dělil od historického rekordu Rockyho Marciana ve šňůře zápasů bez porážky, měl jich osmačtyřicet. V Německu se prodává energetický nápoj s jeho jménem. Kamarádí se známou hollywoodskou hvězdou Markem Wahlbergem (hrál mj. Planeta opic, Fighter,...), známým také jako zpěvák Marky Mark. Ten mu věnoval jeden ze svých songů No Mercy a Michalczewski sám v něm mluví polsky.

Oba boxeři přijedou sami ze svého zájmu, nejedná se o žádnou promo akci. „Bavili jsme se o tom už v zimě. Říkali mi o svých plánech a chtěli mě jako průvodce," potvrzuje Lukáš Konečný.

Tomáš Nohejl

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika