Tyson Gay dosáhl v Kingstonu letošního maxima na stovce. Závod ovládl časem 9,86

Kingston

Americký favorit Tyson Gay vyhrál při absenci dvou největších domácích hvězd sprint na mítinku v Kingstonu v nejlepším letošním čase 9,86 sekundy. Třicetiletý mistr světa z roku 2007 neměl na startu zraněné Jamajčany Usaina Bolta, jenž chtěl ale původně běžet pouze 200 metrů, ani Yohana Blakea, nicméně čas ho potěšil.

„Dostávám se zpátky do ideálního zdravotního stavu, ale musím být opatrný. Každopádně se cítím dobře jako už dlouho ne a moc se těším na šampionát do Moskvy. Dám do toho všechno," řekl Gay po triumfu na mítinku, jenž byl součástí seriálu IAAF World Challenge. Jako první se letos dostal pod deset vteřin, druhý doběhl v takřka bezvětří s odstupem 17 setin Jamajčan Nesta Carter.

Šestinásobný olympijský vítěz a světový rekordman Bolt původně plánoval, že v Kingstonu poběží poprvé letos dvoustovku, jenže má poraněný sval. Zdravotní problémy do závodu nepustily ani úřadujícího mistra světa na 100 metrů Blakea.

V sobotu v Kingstonu padlo celkem šest letošních nejlepších výkonů, o další se postaral na dvoustovce domácí Nickel Ashmeade, jenž vyhrál za rovných 20 sekund.

Atletický mítink IAAF World Challenge v Kingstonu (Jamajka)