Bolt zaběhl první stovku v sezóně za 10,09, vyhrál ale jen těsně

George Town

Světový rekordman Usain Bolt zaběhl první stovku v sezóně za 10,09 sekundy. Na středečním atletickém mítinku na Kajmanských ostrovech rozhodla o prvenství šestinásobného olympijského vítěze až cílová kamera, jamajského krajana Kemara Baileyho Colea porazil jen o šest tisícin.

Jamajský sprinter Usain Bolt.

Bolt uznal, že se mu závod nepovedl. "Necítil jsem se příliš silný ani na startu ani na prvních padesáti metrech. Nebyl to normální závod, musíme to rozebrat s trenérem," citovala ho agentura AFP.

V minulých dnech měl šestadvacetiletý Bolt problémy se stehenním svalem, kvůli nimž vynechal i domácí mítink v Kingstonu. Tam vyhrál stovku Američan Tyson Gay a časem 9,86 se jako první v sezóně dostal pod hranici deseti sekund.

Do čela letošních světových tabulek ženské stovky se dostala Carmelita Jeterová. Pod 11 sekund ještě před ní v sezóně nikdo neběžel, americká sprinterka zvládla na Kajmanských ostrovech rovinku za 10,95. Nejlepší čas roku vyrovnal Jamajčan Hansle Parchment, který vyhrál 110 metrů překážek časem 13,25 sekundy.