Rubriky:

Atletika

Koukala kvůli vízu nepustili do Austrálie. Teď si chce zvednout náladu maratónem

11. května 2013 10:35 - Praha

Samé nové zkušenosti letos získává nejlepší domácí badmintonista Petr Koukal. Vlajkonoš české výpravy na londýnské olympiádě nejprve v dubnu promeškal žádost o vízum na turnaje do Austrálie, a tak měl aspoň víc času na svoji další výzvu: nedělní pražský maratón.

 

RunCzech

Koukal měl u protinožců absolvovat dva turnaje, jenže z cesty přes půl zeměkoule byl jen let Praha–Londýn. „Byla to moje chyba,“ přiznává. Žádost o vízum totiž podal příliš pozdě. „Měl jsem informaci, že je to otázka několika málo hodin, než se to vyřídí. Ale zrovna byly svátky a víkend, tak se to nestihlo,“ sype si popel na hlavu.

„V Praze mi řekli, že je šance na vyřízení, než odletím z Londýna, ale nestihlo se to,“ popisuje. Teď už cestovatelskou nepříjemnost bere s nadhledem. „Člověk si říká, že už ho nic nepřekvapí, ale pořád se učí.“

Věří si i bez speciálního tréninku

Aspoň tak měl víc času na přípravu na maratón. I když přípravu… „Kamarádi sportovci vždycky pražský maratón běhali a mně bylo líto, že nemůžu závodit s nimi. Vloni v hospodě jsem řekl, že to zvládnu bez speciálního tréninku,“ popisuje odvážný nápad. „Trochu jsem to porušil, jednou jsem si dvacet kilometrů zaběhl, ale v neděli to bude těžší,“ tuší.

Badmintonový trénink je přitom obvyle zaměřený spíše na rychlost a kratší úseky. „Táta běžel v podobném věku jako já první maratón pod 3:30, což je úžasný čas, ale je mojí motivací se mu přiblížit,“ přiznává.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika