Atleti Dukly Praha vyhráli druhou ligu PMEZ a postoupili

Atleti Dukly Praha vyhráli skupinu B Poháru mistrů evropských zemí a postoupili mezi elitu. V Dubnici nad Váhom nasbírali čeští šampioni 112 bodů i díky vítězstvím v osmi disciplínách z dvaceti. Ženy USK Praha obsadily ve skupině A v Portugalsku čtvrté místo a udržely se.

Jaroslav Bába

Pro Duklu vybojovali v sobotu plný bodový zisk Miroslav Burian (800 m - 1:52,12), Jan Kubista (1500 m - 3:58,08), Jan Sýkora (3000 m - 8:41,98), Štěpán Wágner (dálka - 721), Jaroslav Bába (výška - 212), Michal Balner (tyč - 500), Lukáš Melich (kladivo - 76,30) a čtvrtkařská štafeta (3:13,52).

V elitní skupině A v portugalském středisku Villa Real de San Antonio byla soutěž dvoudenní. České šampionky z USK Praha nestačily na Luč Moskva, Enkaspor Kulübü a Valencii. Mužskou část ovládli atleti italského celku Fiamme Gialle.

O nejlepší individuální výsledky USK se postaraly vítězná litevská diskařka Zinaida Sendriuteová a Denisa Rosolová (200 m) s Lucií Škrobákovou (100 m př.), které skončily druhé. Stejně si vedla štafeta na 4x100 metrů ve složení Mazáčová, Schmidová, Seidlová, Procházková.