Hejnová si nadávala, že poslouchala moderátora. Byl to zkrat, přiznala po vítězství

Prodloužila si letošní neporazitelnost, na svém domácím stadiónu si při Odložilově memoriálu s komfortním náskokem doběhla pro vítězství v čase 54,55 s. Přesto si bronzová medailistka z olympiády Zuzana Hejnová po doběhu nadávala.

Atletka Zuzana Hejnová během závodu 400 m překážek v rámci Memoriálu Josefa Odložila.

Co vás tak rozladilo? Zadrobení před poslední překážkou?

Zbytečně jsem přidala, vůbec nevím proč, a na konci trochu vytuhla. Jsem ráda, že se mi to nestalo na větším závodě, ale tady. Prostě to byl zkrat, přestala jsem myslet na svůj běh a zkazila to.

Jak se to přihodilo?

Poslouchala jsem hlasatele, jak říká, že vedu, ale za mnou je Denisa Rosolová a přebíháme překážky stejně. Řekla jsem si: „Sakra, tady něco nehraje“ a zapomněla na svůj běh a rytmus. Skoro jsem se zastavila. Hrozný…

V tu dobu už jste přitom na Denisu Rosolovou měla slušný náskok…

No jo, ale to už ten hlasatel neřekl.

Co jste si v ten moment řekla?

Že jsem blbá a ještě mě někdo před koncem předběhne. Naštěstí se to nestalo.

Hrálo roli i to, že jste soupeřila zrovna se svoji bývalou tréninkovou kolegyní Rosolovou?

To ne, brala jsem to jako každý jiný závod. Nesoustředím se na to, s kým běžím, pokaždé chci vyhrát.

Namotivoval vás i víkendový čas Američanky Carterové 53,21, kterým vás připravila o čelo letošních světových tabulek?

Namotivoval, moc Carterovou neznám, překvapila mě. Ale já věděla, že v tomhle počasí nemůžu zaběhnout nic velkého. To snad až ve čtvrtek na Diamantové lize v Oslu.

Tam budete jistě chtít prodloužit svoji neporazitelnost, už jste letos vyhrála čtyřikrát.

Tahle série je zatím moje nejdelší v kariéře, mohlo by to vydržet…