Rubriky:

Atletika

Sprinterské hvězdě Campbellové-Brownové hrozí dvouletý trest za doping

15. června 2013 11:37 - Kingston

Trojnásobná olympijská vítězka Veronica Campbellová-Brownová má problém. Sprinterka měla na mítinku v Kingstonu pozitivní dopingový test. Jednatřicetileté atletce našli v těle zakázaná diuretika, která slouží k maskování nedovolených podpůrných prostředků.

 

Jan Handrejch, Právo

Dopingový nález už potvrdila analýza kontrolního vzorku B. Nejúspěšnější jamajské sportovkyni všech dob hrozí dvouletý zákaz startů. Campbellová-Brownová už se prý odhlásila z mítinku v Edmontonu, kde měla startovat 29. června. Přijde také o národní šampionát a tím pádem o možnost kvalifikovat se na srpnové mistrovství světa v Moskvě.

Campbellová-Brownová má na kontě sedm medailí z olympijských her včetně dvou zlatých ze závodu na 200 metrů z Pekingu a Atén, kde pomohla rovněž k vítězství štafety na 4x100 metrů. Dvoustovku vyhrála na dvou olympiádách po sobě jako první žena po Němce Bärbel Wöckelové (1976 a 1980). Na světových šampionátech nasbírala devět cenných kovů, v roce 2007 v Ósace vyhrála stovku a předloni v Tegu dvojnásobnou trať.

Osmá nejrychlejší v historii

V roce 2011 si na Zlaté tretře v Ostravě zaběhla na 100 metrů osobní rekord 10,76 sekundy, s nímž je osmou nejrychlejší ženou na této trati v historii. Na dvoustovce je s výkonem 21,74 na dělené deváté příčce.

Campbellová-Brownová se postarala o třetí dopingových případ v jamajské atletice v krátké době. V tomto týdnu dostala šestiletý distanc čtvrtkařka Dominique Blakeová, která se provinila opakovaně a navíc během vyšetřování lhala a urážela funkcionáře. Jamajský šampión na 800 metrů Ricardo Cunningham obdržel trest na devět měsíců.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika