Rubriky:

Atletika

Koulař Nelson se dočkal. Po devíti letech si mohl vychutnat triumf z Atén

24. června 2013 12:13 - Des Moines

Devět let po olympijských hrách v Aténách si bývalý americký koulař Adam Nelson pověsil na krk zlatou medaili a oběhl vítězné kolečko. Nestalo se tak v řecké metropoli, ale na stadiónu v Des Moines v americkém státě Iowa, kde v neděli převzal cenný kov, který mu připadl dodatečně po diskvalifikaci Ukrajince Jurije Bělonoga za doping.

 

Charlie Neibergall, ČTK/AP

"Snad je to zpráva, že dělat věci poctivě se vyplatí," prohlásil sedmatřicetiletý Nelson po slavnostním ceremoniálu, při němž si také vyslechl americkou hymnu. "Nemusí to být hned, ale v dlouhodobém horizontu se musíte držet svého a nakonec se to vyplatí," dodal koulař, který si slavnostní moment vychutnal s manželkou a dvěma dcerami.

Kariéru ukončil Nelson loni poté, co se marně snažil kvalifikovat na svou čtvrtou olympiádu. Ve sbírce má mistr světa z roku 2005 vedle aténského zlata ještě stříbro z her v Sydney. Před devíti lety ve starověké Olympii Nelson vedl až do poslední série výkonem 21,16 metru, který Bělonog závěrečným vrhem vyrovnal a díky lepšímu druhému pokusu bral zlato. O cenný kov přišel loni poté, co Mezinárodní olympijský výbor nechal otestovat archivované vzorky.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika