Koulař Prášil byl na Diamantové lize v Birminghamu třetí, oštěpař Veselý odstoupil

Birmingham

Koulař Ladislav Prášil skončil na Diamantové lize v Birminghamu třetí výkonem 20,76 metru. Při své třetím startu v prestižním seriálu se poprvé prosadil na stupně vítězů, které mu těsně unikly začátkem měsíce v Římě, kde byl o centimetr čtvrtý. Soutěž oštěpařů nedokončil kvůli potížím s nohou mistr Evropy Vítězslav Veselý.

Čeští koulaři Ladislav Prášil (vlevo) a Martin Stašek na halovém mistrovství Evropy (ilustrační foto).

Obhájce prvenství v Diamantové lize a lídr průběžné klasifikace odstoupil po dvou pokusech, výkonem 69,89 z druhé série obsadil poslední osmé místo.

"V prvním pokusu jsem ucítil přitahovač, tříslo na pravé noze. Škoda, že jsem to neustál. Byl to solidní hod. V druhém pokusu jsem to zkoušel, ale nešlo to. Tak jsem raději nepokračoval," uvedl Veselý na webu topathletics.org. "Není to vážné, jenom pro jistotu. Uvidíme ještě, jak to bude s Lausanne ve čtvrtek," dodal svěřenec Jana Železného, kterého v poslední době zlobila achilovka.

První vítězství v sezóně vybojoval dvojnásobný olympijský šampión Nor Andreas Thorkildsen, který hodil 83,94. Veselý dál vede celkové pořadí o dvě body před Finem Terem Pitkämäkim, jenž v Birminghamu chyběl.

Nestačil jen na Američany

Třiadvacetiletý bronzový medailista z letošního mistrovství Evropy v hale nestačil v Anglii jen na dva Američany. Prášila porazili Reese Hoffa (21,31) a Ryan Whiting (20,89), jenž vede celkové hodnocení disciplíny.

Český vrhač překonal ve všech pěti platných pokusech hranici 20 metrů, jeho nejslabší pokus měřil 20,38 m. Až za Prášilem skončil dvojnásobný olympijský vítěz Polák Tomasz Majewski s výkonem 20,45.

V běhu na 100 m překážek skončila Lucie Škrobáková sedmá.