Rubriky:

Atletika

Neúnavný Bolt. Zaběhl nejrychlejší čas roku, přesto nebyl spokojen

7. července 2013 12:05 - Paříž

I když jamajský běžec Usain Bolt zaběhl na sobotním mítinku Diamantové ligy v Paříži na 200metrové trati nejlepší čas roku, spokojený nebyl. Před MS v Moskvě, které začne zhruba za měsíc, má prý ještě hodně práce.

 

Remy de la Mauviniere, ČTK/AP

„Zaprvé myslím, že jsem měl rychleji vyběhnout zatáčku. Do rovinky jsem nešel tak dobře, jak umím. Prvních padesát metrů po startu bylo dobrých, ale posledních padesát metrů z nějakého důvodu nebylo nic moc. Musím zjistit, proč se to nepovedlo a zapracovat na tom," uvedl Bolt, jenž časem 19,73 sekundy odsunul o jednu setinu z čela letošních tabulek Američana Tysona Gaye. Zároveň překonal rekord mítinku, který držel už od roku 1990 legendární Michael Johnson výkonem 20,01.

Krajana Warrena Weira, který doběhl druhý, porazil Bolt o 19 setin. Přesto si dal za své vystoupení na desetibodové stupnici jen známku sedm. „V posledních třiceti metrech jsem, ne zvadl, ale moje technika nebyla ideální," prohlásil šestinásobný olympijský vítěz a světový rekordman.

I když na stovce v červnu v Římě utrpěl porážku s Američanem Justinem Gatlinem a v tabulkách je s časem 9,94 až čtvrtým nejrychlejším sprinterem sezóny, zasmál se zmínce o tom, že už má možná to nejlepší za sebou. „Prohrál jsem jednu stovku a lidi z toho nadělají. Se mnou to nic nedělá. Musím jen dál trénovat. Jsem závodník pro velké akce. Nemám obavy," řekl směrem k šampionátu v Moskvě, kde bude obhajovat titul na dvoustovce a ve štafetě a usilovat o návrat na trůn v běhu na 100 metrů. Předloni v Tegu o něj přišel po diskvalifikaci za předčasný start.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika