Rubriky:

Atletika

Živě

Je to zázrak, jásá Rosolová. Bolavá noha se ze dne na den dala do pořádku

5. srpna 2013 17:26 - Praha

Už se jí hlavou honily černé myšleny, že místo mistrovství světa pojede na dovolenou. Zánět šlachy na chodidle vyřadil překážkářku Denisu Rosolovou v nejméně vhodný okamžik, tři týdny před šampionátem. Jenže když se minulý týden vrátila k tréninku, nemohla uvěřit.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Bolest úplně zmizela?

Je to tak. Když jsem měla nařízené volno od tréninku, cítila jsem bolest i při chůzi, ale asi se stal zázrak. Ze dne na den mě noha přestala bolet, měla jsem neskutečnou radost. V pátek po závodech v Chebu jsem nohu lehce cítila, ale to nebyla bolest, jen takové připomenutí, že tam nějaké zranění bylo. Nic mě neomezuje, doufám, že v Moskvě zvládnu náročný program v podobě pěti čtvrtek (to by znamenalo finále na 400 m př. i 4x400 m – pozn. red.).

Zranění bylo předtím hodně bolestivé?

Nic příjemného, nejhorší bylo se rozcvičit. Na konci abecedy se mi chtělo i brečet, ale řekla jsem si, že jsem tvrdá holka, a jestli to vydržím, přivezu z Moskvy medaili.

Ani na chvíli jste si neříkala, že se nestihnete dát do pořádku?

Říkala, když jsem dostala obstřik a bolelo to ještě víc. Když to trvalo, tak jsem si myslela, že to zabalím a pojedu na dovolenou, nebo půjdu přes bolest. Ani jedno se naštěstí nestalo.

Věříte, že nebude znát pauza v tréninku? S překážkami tolik zkušeností nemáte.

Těžko říct, to vám spíš řeknu po Moskvě, ale snad forma zůstala. Znovu si překážky vyzkouším až tam v rozběhu, teď už na tom není co vymýšlet. Pokud začnu v Moskvě rychleji, věřím, že stlačím svůj osobní rekord, a myslím, že mám i na čas pod 54 sekund. Snad to vyjde ve finále.

Překážky běháte druhým rokem. Cítíte se na nich sebejistější?

Trochu jsem se letos hledala, chtěla jsem běhat rychle a zapomněla, že tam mám překážky, nedokázala jsem se s nimi sžít. Našla jsem se až v Paříži. Škoda že jsem nemohla na závody do Londýna. Ale na olympiádě, kde byl můj první vrchol na překážkách, jsem běžela finále, tak doufám, že to aspoň zopakuju. V tabulkách jsem osmá, tak by to vyjít mohlo a ve finále už se může stát cokoliv.

Jasnou favoritkou v Moskvě bude Zuzana Hejnová, která s vámi ještě vloni trénovala. Změnila se teď atmosféra ve skupině Rychlých holek, když se připravuje jinde?

Atmosféra se trochu odlehčila. Před olympiádou to bylo vyhrocené ze všech stran, a jak je vidět u Zůzy, udělala správný krok a má neskutečnou formu. U nás teď má každý, kdo přijde na trénink, dobrou náladu, všechno je v pohodě.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika