Rubriky:

Atletika

Bondarenko? To je neskutečná kometa, chválí Bába nové výškařské eso

12. srpna 2013 09:45 - Moskva

Marně by lovil v paměti, kdy na vrcholnou akci odjížděl se sezónním maximem o 15 centimetrů nižším než některý z jeho soupeřů. Jenže mužská výška prožívá senzační sezónu a i bronzový z halového ME v Göteborgu Jaroslav Bába letos sleduje souboje největších hvězd s odstupem, což hodlá v Moskvě změnit. Kvalifikace se skáče v úterý.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Vaše disciplína bude jedním z vrcholů celého šampionátu, souhlasíte?

Bude dobrá, dva kluci přes 240, další 237… Výkonnost výškařů je letos hodně vysoká, ale v ten den se může stát cokoliv. Někteří tu roli favorita nemusejí unést, uvidíme, jakou roli sehraje počasí.

Nestresuje vás, že jste letos venku zdolal 226 centimetrů a Ukrajinec Bondarenko už 241?

To ne. Já chci předvést výkon kolem 230, abych se do finále protlačil, to je pro mě důležité.

Napadlo by vás před rokem, že Bondarenko bude skákat tak vysoko?

Nevěřil bych tomu. To je neskutečná kometa, moc tomu nerozumím. Zlepšení z 210 na 220 bych pochopil, ale z 231 na 241 během půl roku? To je slušný výkon. Ale přeju mu, skáče hezky, pěkně na sobě zapracoval.

Líbí se vám víc jeho styl, nebo Katařana Baršíma?

U Bondarenka je to trochu o kotník, jak z velké rychlosti zatáčí. Musí být pořád připravený, jak jednou poleví s tréninkem, může se mu něco stát nebo výkonnost půjde dolů. Je to dost na hraně. Barším má také pořád potíže se zády, ale ten se umí šetřit.

Může v Moskvě padnout světový rekord nebo by mu více nahrával nějaký mítink?

Spíš na nějakém mítinku. V Lausanne, kde skočil těch 241, se vždycky skákalo vysoko, už vloni tam dal 239 Barším a 237 Uchov. Já v Lužnikách nikdy nezávodil, záležet bude na počasí, i když je tu zatím dobré.

Čím to, že se vám zatím formu z haly nepodařilo přenést do venkovní sezóny?

Trochu jsem měl technické problémy s rozběhem, hodně jsem s tím laboroval. Ale teď už je to docela dobré, poslední skákání před odletem nebylo špatné. Nějaké kilo se mi povedlo dát dolů, sílu v posilovně jsem také měl, i dynamika šla nahoru, mělo by to být lepší. Hlavní cíl je postoupit do finále, určitě bych chtěl skočit víc, než těch 226 centimetrů.

Michal Osoba (Moskva), Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika