Rubriky:

Atletika

Oštěpařka Obergföllová vyhrála sázku s budoucím manželem. O příjmení

18. srpna 2013 22:34 - Moskva
(Aktualizováno: 19. srpna 2013 11:16)

Díky triumfu na mistrovství světa v Moskvě vyhrála německá oštěpařka Christina Obergföllová sázku, díky níž si i po nadcházející svatbě ponechá své dívčí jméno. Naopak její přítel a trenér Boris Henry se po sňatku 21. září přejmenuje na Obergfölla.

 

Dylan Martinez, Reuters

"Boris Obergföll, už bych si na to měl pomalu zvykat," smál se po nedělním finále někdejší soupeř Jana Železného a bronzový medailista z mistrovství světa i Evropy.

Obergföllová vystřídala na trůnu nejlepší světové oštěpařky olympijskou vítězku z Londýna chybějící Barboru Špotákovou, která v května porodila syna, a teď by českou hvězdu ráda napodobila i v osobním životě.

"Ještě nevím, jestli si udělám mateřskou pauzu, ale je to téma. Člověk to nemá v rukou, nedá se to natrénovat," řekla se smíchem jednatřicetiletá oštěpařka, která se dočkala titulu poté, co dlouho sbírala především stříbrné medaile.

Chce házet na mistrovství Evropy v Curychu

"Bylo by bezva, kdyby to vyšlo ještě před olympiádou v Riu. Ale když se to nepovede, nevadí. Pak mi bude 35 let a pořád to ještě půjde. Uvidíme. Vlastně bych hrozně chtěla házet příští rok na mistrovství Evropy v Curychu. To je můj stadión, tam jsem skoro jako doma. Třeba k tomu (těhotenství) dojde pak. Ale teď a tady to určitě nerozhodnu," uvedla dobře naložená Obergföllová pro agenturu SID.

Prozradila, že je v kontaktu se Špotákovou a má od ní zprávy o tom, jaké je to na mateřské dovolené. "Je to úplně něco jiného. Její malý hodně křičí a dohání ji prý kolikrát skoro k šílenství. Ale je to krása, vidět vyrůstat dítě. Je moc šťastná," uvedla na adresu světové rekordmanky a mistryně světa z roku 2007.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika