Běžecká Grand Prix skončila keňským triumfem

Favorizovaný Keňan Daniel Chebii vyhrál v Praze běžeckou Grand Prix na 10 kilometrů. Dosáhl času 27 minut a 35 sekund, ve finiši porazil o jedinou sekundu etiopského soupeře Kindeho Atanawu. Třetí skončil další keňský vytrvalec Julius Lomerinyang následovaný ještě čtyřmi krajany. Nejlepším českým běžcem byl na 13. místě Jan Kreisinger se ztrátou 2:41 na vítěze.

Keňan Daniel Chebii (vlevo) poráží ve finiši Kindeho Atanawu z Etiopie a vítězí v pražské O2 Grand Prix.

Závod žen skončil dvojnásobným keňským triumfem. Josephine Chepkoechová zvládla novou trať se startem a cílem na Václavském náměstí za rovných 32 minut a rovněž o jedinou sekundu porazila papírovou favoritku Emily Chebetovou, dvojnásobnou zlatou medailistku z mistrovství světa v krosu. Českou jedničkou byla bez sekundy s dvouminutovým odstupem na 15. místě Anežka Drahotová, sedmá chodkyně z mistrovství světa v Moskvě.