Rubriky:

Atletika

Šebrle s Dvořákem si to po letech zase rozdají, rozhodčím bude Hejnová

19. září 2013 09:11 - Kladno

Naposledy se Roman Šebrle a Tomáš Dvořák postavili na start společného závodu v roce 2008 na vícebojařském mítinku v Kladně, který tehdy nynější reprezentační kouč Dvořák kvůli zdravotním problémům nedokončil. A nyní se po pěti letech chystá další jejich souboj, byť exhibiční. Oba slavní desetibojaři se postaví do koulařského sektoru v rámci akce Atletika pro děti, která zakončí svůj letošní ročník v pátek v Kladně na Sletišti.

 

Vlastimil Vacek, Právo

A nebude to souboj ledajaký. Spolu s nimi totiž změří síly původem další vícebojařka a nyní oštěpařská světová rekordmanka Barbora Špotáková, jež se po mateřské pauze teprve minulý týden na mítinku v Domažlicích vrátila k závodění. A ženskou dvojici doplní česká rekordmanka v sedmiboji Eliška Klučinová, sedmá žena z letošního MS v Moskvě.

"Potvrdila jsem si v Domažlicích, že jsem na tom dobře, tak jsem zvědavá, jaké to bude s koulí," připomněla dvojnásobná olympijská vítězka Špotáková, maminka čtyřměsíčního syna Janka, výkon 62,33 metru z minulého pátku. Koulí naposledy vrhala loni v září na sedmiboji v Talence (13,42).

Přijedou i hvězdy Diamantové ligy

A exhibiční souboj to bude nanejvýš spravedlivý. Rozhodčí jim totiž budou dělat dva mistři světa z letošního šampionátu v Moskvě a vítězové Diamantové ligy - letos neporažená překážkářka Zuzana Hejnová, která se v těchto dnech vrátila z dovolené na Srí Lance, a oštěpař Vítězslav Veselý.

Špotáková je v tréninku a chystá se naplno vrátit v příští sezóně. "První velké soustředění mě čeká před Vánoci na Kanárských ostrovech, ale je jasné, že to budu muset všechno přizpůsobit Jankovi. Musím se pořádně naučit organizovat si čas," řekla oštěpařka.

S Klučinovou spolu naposledy soutěžily v hodu oštěpem loni na MČR ve Vyškově. V koulařském sektoru se potkaly naposledy na domácím šampionátu 2010 v hale, kde Špotáková předvedla výkon 13,97 metru a Klučinovou porazila o 55 cm.

Na závěr autogramiáda

Doprovodný celodenní desetiboj Klubu sportovních novinářů na Sletišti absolvuje také Vavřinec Hradilek, čerstvý mistr světa ve vodním slalomu z víkendového šampionátu v Praze. Na místě bude i olympijský vítěz z Londýna v moderním pětiboji David Svoboda.

Atletika pro děti v Kladně začne v pátek v 15:00, exhibice bude o půl hodiny později. Potom se všichni sportovci, kteří mají v součtu čtyři zlaté olympijské medaile a osm titulů mistrů světa, zúčastní autogramiády.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika