Rubriky:

Atletika

Sprinter Bolt změnil názor a po OH v roce 2016 končit nechce

19. září 2013 16:45 - Londýn
(Aktualizováno: 19. září 2013 18:22)

Jamajský sprinter Usain Bolt mění názory skoro stejně rychle, jako běhá. Pouhé dva týdny po oznámení, že po olympijských hrách Riu de Janeiro v roce 2016 skončí s atletikou, prohlásil, že si kariéru naopak nejspíš prodlouží.

"Vážně o tom uvažuji. Fanoušci mi dali jasně najevo, že by se jim můj konec nelíbil. Takže uvidíme, jak to dopadne, ale ve hře teď je i možné prodloužení kariéry o další rok," citovala světového rekordmana na stovce (9,58 sekundy) a dvoustovce (19,19) agentura AP.

Nelibost s plánovaným ukončením kariéry navíc nevyslovili jen Boltovi příznivci. "Také moji sponzoři chtějí, abych pokračoval. Už jsem se o tom bavil s koučem a neměl by to být problém," dodal šestinásobný olympijský vítěz a osminásobný světový šampion.

Tokio už určitě ne

Přestože o nejbližší budoucnosti Bolt jasno nemá, jedno ví jistě. Na olympiádě v Tokiu v roce 2020, kdy mu bude 34 let, určitě nebude. "Je to hodně daleko, ale pokud vyhraju v Riu, tak bych dokázal všechno, co jsem v kariéře chtěl. Nemělo by smysl pokračovat," prohlásil.

Bolt o změně plánů promluvil během návštěvy Londýna, kde si mimo jiné v rámci reklamní akce zatrénoval s útočníkem Sergiem Agüerem z Manchesteru City. "Na začátku byly jeho přihrávky strašné, ale pak mi došlo, že se mě jen snažil unavit," řekl argentinský fotbalista v narážce na nedělní derby s městským rivalem United, kterému jamajský atlet fandí.

"Sergio nám v minulosti dělal dost problémů, tak jsem myslel, že bych ho před zápasem trochu utahal," uvedl Bolt s úsměvem. "Ale ukázal, že má skvělou kondici. United si na něj budou muset dát velký pozor, ale věřím, že to zvládnou a získají tři body," řekl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika