Rubriky:

Atletika

Nahatý kalendář Rychlý holky zamítly. Raději se proměnily v dámy z první republiky

15. listopadu 2013 13:23 - Praha

Vrátily se o sto let zpátky. Do dob dam v elegantních mnohavrstvých sukních, galantních gentlemanů, plováren, či škvárových oválů. Do období vzniku Československa se přenesla Denisa Rosolová a spol. při tvorbě kalendáře Rychlých holek na rok 2014. Sport.cz přináší video a fotografie z příprav kalendáře.

Vymýšlení a přípravy zabraly dlouhé týdny. Nápadů měly svěřenkyně Martiny Blažkové dost, ale shánění propriet, které by začátek minulého století připomínaly, dalo zabrat.

Nakonec atletky s autorem fotografií Jiřím Kottasem zamířily do lázní v Toušni, muzea v Mladé Boleslavi, na škvárový stadión AC Praha v Libni, na golf, ke koním i k bazénu. „Celkem jsme nafotili osmnáct témat, do kalendáře se jich vybralo dvanáct, plus titulní strana,“ vypráví Kottas.

Zákaz hihňání

Nejtěžší bylo dát v době posezónního volna sedmičku atletek a trenérku dohromady, samotné focení probíhalo po dobu necelých dvou měsíců. „Pak už zbývalo jen holky přesvědčit, aby se pořád nehihňaly a tvářily se vážně,“ naoko lamentuje fotograf Kottas.

Občas focení vyžadovalo i notnou dávku hereckého výkonu. „Nejtěžší bylo se svléknout do plavek a dělat letní fotky, když byla venku zima. Ale naštěstí to šlo rychle,“ vypráví Rosolová. „Nejsrandovnější bylo focení na škváře, kdy jsme musely přebíhat dobové překážky, jakože to moc neumíme. Snad jsme si nerozhodily styl,“ vtipkuje překážkářka.

Chtěly se odlišit

Na černobílých retro fotografiích jako tématu kalendáře se Rychlý holky shodly. „Všichni dělají nahatý fotky, my se chtěli odlišovat,“ vysvětluje Kottas. Ostatně i atletika pamatuje několik odhalených kalendářů, například Dukly na rok 2002 s Romanem Šebrlem i Tomášem Dvořákem, či Olympu s pozdějším druhým nejkrásnějším mužem světa Josefem Karasem.

Rychlý holky podobnou variantu kalendáře zavrhly. „Mně by nevadily fotky typu glamour, trochu odvážnější, kde ale není nic vidět,“ přemítala čtvrtkařka Jitka Bartoničková.

„Možná by to přineslo větší zájem, ale my chtěly přijít s něčím novým, ne dělat kalendář prvoplánově kvůli většímu zájmu. Zvolily jsme těžší cestu, ale věřím, že správnou,“ říká. „Navíc by se ten retro styl mohl líbit mladším i starším,“ věří Rosolová.

Modelka i talent

Sedmadvacetiletá Bartoničková má s focením největší zkušenosti, práci modelky se příležitostně věnuje. „Teď jsem točila video pro jednu značku. Když se to týká sportu, tak do toho klidně jdu, ale že bych sama chodila po castinzích, to ne,“ vypráví.

„Ty zkušenosti jsou na ní znát,“ chválí Kottas. „A Denisa je přirozený talent,“ říká na adresu překážkářské vicemistryně Evropy Rosolové.

Kalendář vychází v nákladu 1000 kusů a prodává se na webu skupiny rychlých holek. „Doufám, že se bude prodávat dobře, fanoušků máme i na facebooku hodně, tak snad si ho někteří koupí,“ věří Rosolová. „Ale pro nás nebylo motivem na kalendáři vydělat, chtěly jsme mít vzpomínku a hezký zážitek, snad je na tom kalendáři vidět, že nás to focení bavilo,“ dodává Bartoničková.

Kalendář stojí 299 korun a 50 Kč z každého prodaného kusu jde na Konto Bariéry.

Michal Osoba, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.