Bezabeh a Duarteová jsou novými mistry Evropy v krosu

Alemayehu Bezabeh reprezentující Španělsko a francouzská běžkyně Sophie Duarteová jsou novými mistry Evropy v krosu. Čeští běžci se v Bělehradu neprosadili a nejlepší z nich se umístili ve třetí desítce - Lucie Sekanová byla 25. a Milan Kocourek 29.

Milan Kocourek (druhý zleva).

Ženské družstvo ve složení Sekanová, Květa Pecková (45.), Eva Krchová (60.) a Ivana Sekyrová (67.) obsadilo osmé místo mezi deseti zúčastněnými týmy. Vyhrály Britky a mezi muži Španělé.

Etiopský rodák Bezabeh zvítězil na desetikilometrové trati v čase 29:11 a s náskokem 21 sekund před Polatem Kemboiem Arikanem z Turecka, třetí skončil Brit Andy Vernon.

Duarteová zvládla 8000 metrů za 26:34 před Gemmou Steelovou z Británie a Dulce Félixovou z Portugalska. Čtvrtá s mankem devět sekund na vítězku skončila Fionnuala Brittonová z Irska, která usilovala o rekordní třetí triumf za sebou.