Rubriky:

Atletika

Živě

Dvořák: S trenérstvím chci ještě aspoň dva roky počkat

3. dubna 2005 14:13 - PRAHA

Desetibojař Tomáš Dvořák má za sebou přípravu v Jihoafrické republice, kvůli které vynechal i halové mistrovství Evropy. Trojnásobný mistr světa si však pochvaluje, že se po loňské operaci achillovky cítí v dobré formě a připraven na sezónu. V rozhovoru pro deník Právo dále prozradil, jak trávil velikonoce, a zda myslí na trenérskou dráhu.

 

www.celebrity.cz

Letošní halovou sezónu jste obětoval přípravě na léto v Jihoafrické republice, splnil jste tam vše, co jste si předsevzal?
Řekl bych, že jsem splnil vše o sto procent nad plán. Před odjezdem jsem si totiž vůbec žádná předsevzetí, co se týče tréninku, nedával.

Proč? Kvůli nejistotě ohledně stavu vaší achillovky, s níž jste musel vloni podstoupit operaci?
Ne, to ne. Nebylo to kvůli achillovce, spíš jsem nechtěl nic vymýšlet, tak jsem si vzal starší tréninkové deníky. Snažil jsem se trénovat s překážkářem Štěpánem Tesaříkem, jsem co se týče tréninku přizpůsobivý.

Bolesti nohy vás tedy již neomezují?
Naštěstí ne, mohl jsem vše dělat na sto procent.

Ani v Praze už nemusíte chodit na žádné rehabilitace?
To zase jo. Každý den si ji jdu nechat rozehřát do provozní teploty.

Oštěpař Železný, jenž se před pár dny také vrátil z Afriky, si pochvaloval návštěvu lví farmy i několik rybářských výletů, stihl jste si i vy takto zpestřit přípravu?
Kdepak, jen jsem trénoval. Honza s Liborem Malinou tam byli zhruba dvakrát déle, takže si mohli dovolit čtrnáct dní makat a pak si dát třeba dva dny volno na regeneraci.

V posledních letech se kvůli alergickým reakcím snažíte v začínající pylové sezóně odjet z Česka, takže asi i letos ještě zamíříte do zahraničí.
Je to tak, za čtrnáct dní vyrazím na Kanáry, jede nás tam asi padesát atletů.

Tam už bude příprava vypadat jinak než v Africe?
Už trochu omezím kondiční trénink a víc prostoru dostane technika. V květnu bych chtěl začít závodit.

Domů jste teď přiletěl jen na období kolem Velikonoc. Kromě manželky máte doma tři dcery, to vás z pomlázky asi pěkně musela bolet ruka.
Ale ne, nebylo to zas tak vášnivý, jsou to něžné bytosti. Ten zvyk jsme odbyli celkem rychle, pak jsem stejně musel na trénink.

Už máte v hlavě seznam mítinků, kde byste se chtěl představit?
Ještě ne, budu se rozhodovat až poslední týden, kdy začnu.

Zatím co jste se připravoval v Africe, v Madridu probíhalo halové mistrovství Evropy, kde se představil i vícebojař Petr Svoboda, na jehož přípravě se podílíte. Měl jste možnost šampionát sledovat?
Moc ne, jen prostřednictvím esemesek, které jsem dostával od trenéra Dukly Skoumala a šéftrenéra Fišera, takže jsem měl jen kusé informace.

Měl jste aspoň možnost vidět na videu šedesátku, na níž si Svoboda natáhl sval a musel odstoupit?
Neměl, ale viděl jsem ho o měsíc dříve na mezistátním utkání ve Francii, kdy udělal podobnou chybu při doběhu, tehdy to malém odneslo koleno, teď sval.

Přičítáte tedy zranění jeho nezkušenosti?
Určitě, dalo se tomu vyhnout.

Jak na tom teď Petr je?
Už je to v pohodě, normálně trénuje.

Na jeho přípravě se podílíte s jeho i vaším hlavním trenérem Luďkem Svobodou. Myslíte si, že vaše spolupráce spěje k tomu, aby se z vás stal Petrův hlavní trenér?
S tím na mě nechoďte, letos byla specifická zima tím, že jsem vynechával halu, takže jsem na to měl víc času.

Ale neříkejte, že nepřemýšlíte, co bude dál.
Jestli budu jednou trénovat, tak to chci dělat naplno. A teď chci ještě dva roky závodit.

Dva roky? Pak konec?
Ne, to nechci říkat. Vím jen, že ještě dva roky se chci desetiboji věnovat, takže na trénování nebudu mít čas. Co bude potom, teprve uvidím.

Michal Osoba, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.