Rubriky:

Atletika

Bolt i Kapesní raketa. Zlatá tretra ulovila oba nejlepší atlety planety!

14. ledna 2014 11:07 - Praha

Jeden nejlepší atlet planety ostravské Zlaté tretře nestačil, tak pro letošní ročník sehnali organizátoři hned dva! Vedle už tradičního hvězdného hosta Usaina Bolta dorazí i nejrychlejší žena Shelly-Ann Fraserová-Pryceová. Oba byli v listopadu vyhlášeni nejlepšími atlety světa za minulý rok.

 

Profimedia.cz

Boltova účast není velkou senzací, do Ostravy se vrací rád, a když se vloni musel kvůli změně tréninkového plánu omluvit z plánované štafety, okamžitě avizoval, že dorazí o rok později. Dnes organizátoři jeho účast potvrdili. „Disciplínu si ještě vybere, ale v předběžném programu je stovka i dvoustovka,“ říká sportovní manažer mítinku Alfons Juck.

Těší se na mítink i energii

„Jsem šťastný, že se můžu vrátit, od svých mladých let už jsem tu startoval hodněkrát. Vždy jsem si vychutnával samotný mítink a energii, kterou rozdávali skvělí diváci,“ vzkázal světový rekordman. V letošním roce se nekoná mistrovství světa ani olympiáda, a tak se Bolt může soustředit na co nejrychlejší časy.

Fraserová-Pryceová měřící jen 152 centimetrů je pro svou výšku a bleskové starty přezdívána Pocket Rocket neboli Kapesní raketa a v Ostravě se představí poprvé. Nejkratší sprinterskou trať vyhrála na obou posledních olympijských hrách, na loňském mistrovství světa zvládla dokonce zlatý hattrick na 100, 200 i 4x100 m.

Zaútočí na Kratochvílovou

„Na Zlaté tretře poběží dvoustovku, které se výrazněji věnuje až od roku 2012. Snahou bude útok na rekord mítinku Jarmily Kratochvílové 22,07, což je čas o dvě setiny lepší, než osobní rekord Fraserové-Pryceové, ale sama vyhlásila jako svůj cíl na letošní rok pokořit hranici 22 sekund,“ říká Juck.

Zlatá tretra se koná 17. června s tradičním kladivářským předprogramem o den dříve. Vedle sprinterských es se představí i francouzský olympijský vítěz v tyči Renaud Lavillenie, Lukáš Melich bude mít mezi kladiváři za soupeře olympijského šampióna Krisztiána Parse z Maďarska i loňského mistra světa Pawla Fajdeka z Polska.

Vstupenky se začnou prodávat od 15. února v síti Ticket-Art. Ambasadorem mítinku bude světový rekordman ve skoku dalekém Mike Powell.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika