Rubriky:

Atletika

VIDEO: Zraněná překážkářka Hejnová už opět sportuje, v létě chce být připravená

23. ledna 2014 14:49 - Praha

Zraněná překážkářka Zuzana Hejnová už opět lehce sportuje. Nejlepší evropská atletka uplynulého roku chodí do posilovny, začala plavat a věří, že do letní sezóny se dá do pořádku a dobře se připraví na srpnové mistrovství Evropy v Curychu. Její zlomená zánártní kůstka na malíčku levé nohy se hojí dobře.

Sport.cz

"Nebolí to. Vůbec," ujistila na čtvrtečním setkání s novináři nejlepší sportovkyně České republiky v uplynulém roce. Dokonce se ptala lékařů, jak je to možné. "Prý mají zlaté ručičky," odvětila s úsměvem mistryně světa z Moskvy.

Na operovanou nohu ale nesmí našlapovat, používá berle. Neměla by ani poskakovat po té zdravé. "Snažíme se," přiznala překážkářka.

Loni neprohrála ani jeden z 13 startů. Absolvovala celou podzimní přípravu, ale na začátku roku jí při tréninku kost zničehonic praskla. Když se jí to stalo, hned věděla, že je to průšvih. "Měla jsem pocit, že mám díru v noze. I když to nebolelo, věděla jsem, že to je zlomené," vzpomínala.

Protože má auto s automatickou převodovkou, sama se dovezla k lékaři. Měla totiž na tentýž den domluvenou schůzku s fyzioterapeutem Pavlem Kolářem kvůli bolavé patě. "Tak to rovnou začal řešit," řekla.

Zranění zřejmě z únavy

Příčinou jejího zranění byla nejspíš únava. Jisté je, že zlomenina souvisela s bolavou patou. Není ale jasné, jestli pata bolela kvůli lehce poškozené kosti, nebo se kost zlomila kvůli bolavé patě. "Ale určitě to bylo z celkového přetížení. Na té kosti prý už něco muselo být koncem sezóny, kdy jsem tomu nevěnovala pozornost," uvedla Hejnová.

Hejnová si ale nemyslí, že by byla ohrožena letní sezóna, byť do plné zátěže se dostane nejdříve v dubnu. Přesto chce v březnu odjet do Jihoafrické republiky, kde bude mít klid a lepší podmínky na trénink, zpočátku lehký. "Myslím pozitivně," ujistila.

Je si ale vědoma, že její první start se dá očekávat až v červenci. "Když to tak bude, tak by to bylo ideální," uvedla. Destičku zpevňující kost bude mít v noze minimálně půl roku, a pokud jí nebude vadit, nechá si ji vyndat až po sezóně. "Ten zákrok pak už je rychlý, tak na deset dní pauzy," řekla.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika