Rubriky:

Atletika

Ostravskou laťku vyhrál Rus Cyplakov, nemocný Bába byl třetí

27. ledna 2014 20:38 - Ostrava

Halový výškařský mítink Ostravská laťka vyhrál Rus Daniil Cyplakov výkonem 227 centimetrů. Virózou oslabený Jaroslav Bába ve svém úvodním startu halové sezóny skočil o tři centimetry méně a v prvním ze dvou mítinků české výškařské Grand Prix obsadil třetí místo za Polákem Wojciechem Theinerem.

 

Jan Handrejch, Právo

Bronzový medailista z loňského mistrovství Evropy v hale Bába musel plánovaný útok na limit pro březnové halové mistrovství světa v Sopotech odložit. Škrt přes rozpočet mu udělaly zdravotní potíže a zůstal o šest centimetrů pod nominačním kritériem.

"Před závodem mě bohužel postihly nějaké střevní problémy. Podařilo se mi sice srazit horečku, ale nebylo to dobré. Byl jsem celý den na rohlících, chyběla mi šťáva a byl jsem rád, že jsem to vůbec doskákal," řekl novinářům Bába.

Už 224 cm zdolal až na třetí pokus. Výšku 227 pak vynechal a třikrát neúspěšně se pokoušel přenést přes 230 centimetrů. "Za normálních okolností bych dneska těch 230 určitě byl schopen atakovat. Budu se teď snažit dát dohromady do středeční Beskydské laťky v Třinci," řekl Bába. Jeho zdravotní indispozice nejlépe využil Cyplakov, díky menšímu počtu pokusů se před Bábu shodným výkonem 224 dostal ještě Theiner.

Soutěži žen v hale Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě-Zábřehu kralovala vítkovická výškařka Magdalena Nová výkonem 183 centimetrů. Grand Prix skončí druhým mítinkem 11. února v Brně.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika