Rubriky:

Atletika

Tyčkař Kudlička skočil 575 cm a má limit na halové MS

1. února 2014 23:31 - Praha

Výprava atletů na halové mistrovství světa na začátku března v Sopotech bude bohatší minimálně o jednoho tyčkaře. Na dnešních přeborech Prahy ve zrenovované hale Otakara Jandery ve Stromovce překonal limit Jan Kudlička a v českém týmu tak už je šest reprezentantů.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Kudlička skočil 575 cm, čímž se dostal na dělené čtvrté místo letošních světových tabulek. Druhý skončil Michal Balner, který překonal limit Českého atletického svazu na centimetr přesně 565 cm, ale to mu start v Sopotech nezaručuje.

"Vrátili jsme se minulý pátek z Tenerife, kde jsme hodně běhali, ale do dneška jsem si trochu odpočinul a hned to bylo znát," řekl svěřenec Boleslava Patery Kudlička. K nominaci by mu vzhledem k výkonnosti z loňského roku stačilo i o decimetr méně. "Zkoušel jsem ještě 582 cm, ale byly to spíš takové vtipné pokusy o rekord," uvedl na stránkách atletika.cz.

Soutěže v tyči se na HMS uskuteční jako finálové závody, startovní listina bude kombinací závodníků se splněným limitem IAAF 575 cm, doplněných tyčaři z průběžných světových tabulek do počtu dvanácti závodníků.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika