Bláha a Klimešová vyhráli domácí šampionát v půlmaratonu

Jan Bláha a Jana Klimešová potvrdili roli hlavních favoritů a získali potřetí v kariéře domácí mistrovské tituly v půlmaratonu. Českobudějovický běžec po loňském druhém místě zvítězil v Domažlicích s náskokem 46 sekund před Pavlem Novákem z Jihlavy. Klimešová z pražského USK měla navlas stejný odstup od druhé Ivy Milesové.

Oběma vítězům usnadnila cestu k titulu absence domácích špiček. Na startu chyběl obhájce titulu Róbert Štefko i domažlický rodák Pavel Faschingbauer, který dal přednost maratonu v italské Padově. Česká ženská vytrvalecká jednička Petra Kamínková se teprve dostává do formy po operaci kolena.

"Když jsem věděl, že Pavel ani Róbert nenastoupí, ani jsem se na závod moc nepřipravoval a pojal ho spíš tréninkově," řekl Bláha. "Jsem rád, že jsem se moc netrápil, i když mi trať absolutně nevyhovovala. Počasí bylo náročné, foukal nepříjemný vítr," dodal třiatřicetiletý běžec, který získal jubilejní desátý mistrovský titul.

Bláha i Klimešová si zároveň upevnili vedení v Českém běžeckém poháru, který má za sebou tři závody.

Výsledky:
Muži: 1. Bláha (Č. Budějovice) 1:08:10, 2. Novák (AK Jihlava) 1:08:56, 3. Kreisinger (Čtyři Dvory Č. Budějovice) 1:09:36, 4. Pechek (Maratonstav Úpice) 1:10:16, 5. Pelouch (SK Chotěboř) 1:10:26, 6. Vymazal (AK Kroměříž) 1:11:55.
Ženy: 1. Klimešová (USK Praha) 1:19:15, 2. Milesová (Kovošrot Praha) 1:20:01, 3. Sekyrová (Sparta Praha) 1:21:11, 4. Havlová (Olymp Praha) 1:22:45, 5. Martincová (Moravská Slavia Brno) 1:23:01, 6. Vlčovská (AC Pardubice) 1:24:56.