Králem pražského maratónu se stal Keňan Cheptot

Hlavní město Praha v neděli ožilo Pražským mezinárodním maratónem a dalšími atletickými běhy. Jedenáctý ročník pražského maratónu vyhrál Keňský běžec Steven M. Cheptot časem 2:10:42 hod. Roli favoritky v závodě žen potvrdila Keňanka devětadvacetiletá Keňanka Salina Jebet Kosgeiová, která cílovou pásku přeťala časem 2:28:41.

Vítěz získal finanční prémii 15 tisíc eur. Na druhém a třetím místě doběhli další zástupci Keni L. Kipngetich a R. Cheruiyot. Na šestém místě doběhl Jan Bláha časem 2:17:58 hod, což je druhý nejlepší český čas letošního roku. "Bylo to velmi těžké," řekl v cíli mistr ČR.

Pražský rekord drží časem 2:08:52 z roku 1998 Elijah Lagat. Pro případného pokořitele tohoto času byla připravena odměna 5000 eur.

V ženském závodě získala stříbrnou medaili Ruska Larissa Zusková. Vítězka získala finanční prémii 9 tisíc eur.