Pražský maratón si podmanili Terer s Dadovou

Patrick Terer z Keni zvítězil v Pražském maratonu. Vylepšil tak své loňské třetí místo. Třiadvacetiletý vítěz neoficiálním časem 2:08:07 zaostal za traťovým rekordem bezmála o dvě a půl minuty. Na druhé pozici doběhl jiný Keňan Evans Chebet, bronzový skončil Cutbert Nyasango ze Zimbabwe. Mezi ženami kralovala etiopská favoritka závodu Dadová. Z Čechů byl nejlepší celkově třináctý Pechek, mezi ženami Kriegelová (11.).

Keňský běžec Patrick Terer vyhrál tradiční Pražský maratón.

Závod žen suverénně vyhrála největší favoritka Firehiwoth Dadová z Etiopie, jež ukončila čtyřleté panování Keňanek, ale ani ona nezlomila rekord trati. Je teprve druhou etiopskou vítězkou v historii po Leile Amanové, jež vyhrála v roce 2004.

Mužským domácím šampiónem se stal Petr Pechek, svůj třetí český titul získal v čase 2:21:41. Na trůn se vrátil po dvou letech, kdy bral druhá místa.

Terer po dvou letech, kdy se v Praze hrála etiopská a katarská hymna, vrátil triumf v mužském závodě do Keni a stal se 14. vítězem z této vytrvalecké velmoci. Od počátku se držel ve vedoucí skupině, jež se od mezičasu na půlmaratonu začala z deseti členů postupně zmenšovat.

Tempo vodiče Petera Kiruie, vítěze Pražského půlmaratonu, postupně přestali akceptovat další, a když na 30. kilometru „pace maker" odstoupil, zůstali v čele jen Terer a Chebet. První z nich se začal soupeři vzdalovat zhruba na 38. kilometru a zvítězil s desetisekundovým náskokem.