Daňkův memoriál v Turnově vyhrál polský diskař Malachowski

Polák Piotr Malachowski potvrdil v Turnově roli favorita a vyhrál 15. ročník Memoriálu Ludvíka Daňka v hodu diskem. Na první místo se vedoucí muž letošních světových tabulek dostal pokusem 66,37 metru z páté série a posledním hodem se zlepšil na 67,26, což je čtvrtý nejdelší hod sezóny. Za svým letošním maximem zaostal o dva metry a dva centimetry.

Vítěz hodu diskem Piotr Malachowski z Polska.

Za Malachowským skončil druhý se ztrátou takřka dvou metrů trochu nečekaně Němec Martin Wierig, třetí místo obsadil další Polák Robert Urbanek hodem dlouhým 63,91 metru. Olympijský vítěz z Pekingu Gerd Kanter z Estonska byl čtvrtý, páté místo obsadil dvojnásobný olympijský vítěz a tradiční litevský účastník Virgilijus Alekna, rekordman závodu, který se koná na počest Ludvíka Daňka. Ten před padesáti lety na tomto stadiónu vytvořil tehdejší světový rekord.

"S výkonem jsem spokojený, závody byly fajn, diváci podporovali," řekl Malachowski, vicemistr světa z Moskvy 2013 a stříbrný medailista z olympijských her v Pekingu. "Technika na začátek sezóny je dobrá, kdyby nezapršelo, mohlo by to být ještě lepší. Sezóna je zatím dobrá, snad bude platit, že jaký začátek, takový konec. Hlavní samozřejmě bude uspět na mistrovství Evropy v Curychu," dodal Malachowski, který v Turnově obhájil loňské prvenství.

Ve vrhu koulí podle očekávání vyhrál německý mistr světa David Storl, který poslal sedmikilové náčiní do vzdálenosti 21,10 metru. Druhého v pořadí, českou jedničku Ladislava Prášila, porazil o 79 centimetrů.

"Už v rozcvičení jsem se necítil dobře, pak do toho začalo pršet, to už mi vůbec nevyhovovalo. Kruh klouzal," upozornil na dešťové přeháňky Prášil. "Jak mi to nešlo, tak jsem ani moc nepočítal, že bych mohl Storla přehodit," řekl.