Rubriky:

Atletika

Deštivou extraligu ovládli atleti Olympu a těsně ženy USK

4. června 2005 19:42 - PRAHA

Deštivé počasí a chvilková průtrž mračen ovlivnily sobotní druhé kolo atletické extraligy v Praze na Julisce, a tak ke třinácti limitářům pro start na mistrovství světa nikdo nepřibyl. Nejčastěji sbírali body muži Olympu Praha, kteří se i ujali celkového vedení, soutěž žen byla nesmírně vyrovnaná a o triumfu USK Praha nad ACP Brno rozhodl při shodném bodovém zisku jen větší počet vítězství.

Celkově je situace opačná - pouze díky pomocným bodům vedou Brňanky. O kvalitní výkony se navzdory špatným podmínkám postarali oštěpařka Barbora Špotáková (59,38), dálkař Štěpán Wagner (774), koulař Petr Stehlík (19,67) či překážkář Stanislav Sajdok (14,00). Dvě vítězství si připsala jako jediná Lucie Klocová z Brna na 400 a 800 metrů, běhy na 1500 m, 3000 m překážek a 10.000 m absolvovala chodkyně Barbora Dibelková.

Poslední extraligové kolo se uskuteční 9. července na Strahově. Finále soutěže bude jako mistrovství České republiky družstev na pořadu v sobotu 3. září v Ostravě. Dvě družstva s nejnižším bodovým ziskem po třech kolech se střetnou se soupeři z první ligy o extraligovou příslušnost v sezoně 2006.

Výsledky:
MUŽI
2. kolo: 1. Olymp Praha 216, 2. Slavia Praha 162,5, 3. Vítkovice 137,5, 4. Turnov 129, 5. USK Praha 127, 6. Dukla Praha 120, 7. Tepo Kladno 111, 8. Univerzita Brno 92.
Celkově: 1. Olymp Praha 15 (372,5 pomocných bodů), 2. Slavia Praha 13 (300,5), 3. Dukla Praha 11 (314,5), 4. USK Praha 9 (263,5), 5. Turnov 8 (254), 6. Vítkovice 7 (239), 7. Univerzita Brno 5 (219,5), 8. Tepo Kladno 4 (229,5).
100 m: 1. Milo (Vítkovice) 10,57
200 m: 1. Vojtík 21,11
400 m: 1. Godday (oba Olymp) 45,79
800 m: 1. Oravec (USK) 1:52,08
1500 m: 1. Marks 3:56,06
3000 m: 1. Ochal (oba Turnov) 8:17,50
110 m př.: 1. Sajdok (Dukla) 14,00
400 m př.: 1. Uhlík (Slavia) 50,55
3000 m př.: 1. Zouhar (Olymp) 8:53,31
výška: 1. Ton 215
dálka: 1. Wagner 774
tyč: 1. Ptáček (všichni Dukla) 500
trojskok: 1. Cholenský (Olymp) 16,21
koule: 1. Stehlík (Dukla) 19,67
disk: 1. Holovský (Olymp) 58,41
oštěp: 1. Bělunek (Kladno) 67,53
kladivo: 1. Konopka (Brno) 76,20
4x100 m: 1. Slavia 41,17
4x400 m: 1. Slavia 3:15,34
ŽENY
2. kolo: 1. USK Praha 240,5, 2. ACP Brno 240,5, 3. Olymp Praha 193, 4. Pardubice 100, 5. Vítkovice 93, 6. Sparta Praha 92, 7. Slavia Praha 77, 8. Tepo Kladno 71.
Celkově: 1. ACP Brno 15 (496,5), 2. USK Praha 15 (455,5), 3. Olymp Praha 12 (389,5), 4. Vítkovice 9 (195,5), 5. Pardubice 8 (183), 6. Sparta Praha 7 (181), 7. Slavia Praha 4 (159), 8. Tepo Kladno 2 (126).
100 m: 1. Košková (USK) 12,03
200 m: 1. Kostnerová 24,82
400 m: 1. Klocová (obě Brno) 54,60
800 m: 1. Klocová 2:06,32
1500 m: 1. Lenka Formanová (Pardubice) 4:26,97
10 000 m: 1. Petříková (Brno) 34:35,39
100 m př.: 1. Martincová 13,54
400 m př.: 1. A. Rücklová (obě USK) 56,76
3000 m př.: 1. Protičová (Vítkovice) 10:46,46
výška: 1. Laláková (USK) 181
dálka: 1. Ščerbová (Vítkovice) 626
tyč: 1. Baďurová (USK) 400
trojskok: 1. Velďáková (Brno) 13,66
koule: 1. Kárníková (Pardubice) 15,39
disk: 1. Racková (Sparta) 53,08
oštěp: 1. Špotáková (USK) 59,38
kladivo: 1. Vrbenská (Olymp) 64,54
4x100 m: 1. USK (Košková, Seidlová, Ostravská, Komrsková) 46,99
4x400 m: 1. USK 3:47,77

ČTK

Zrušit