Rubriky:

Atletika

VIDEO: Překážkářky popadaly jak hrušky! Pořadatelé špatně nastavili mezery

7. července 2014 14:44 - Mannheim/Praha

Šest závodnic na startu, žádná v cíli. Tři spadly na zem, další tři musely narychlo zastavit. Netradiční průběh měl závod na 100 metrů překážek při německém juniorském atletickém šampionátu v Mannheimu.

První ani druhá překážka nenaznačovaly žádné komplikace, jenže pak se v očích závodnic objevil údiv. Obvyklé tři kroky nestačily, rozestup mezi druhou a třetí překážkou byl zjevně delší než stanovených osm a půl metru.

Pak už rozhodoval pud sebezáchovy. Někdo stihl zastavit, další atletky se ještě pokusily překážku překonat, ale pak skončily na zemi. Krkolomný moment přestály všechny juniorky bez zranění a celý běh se opakoval, tentokrát už pochopitelně se správně postavenými překážkami.

Podobná chyba organizátorů je na velkých akcích raritou, ale kdysi se „povedla“ i pořadatelům prestižního mítinku v Londýně, kde se s nezvyklou mezerou mezi překážkami popasovala jako jedna z mála Denisa Rosolová. „Mně ani nepřišlo, že tam je něco špatně, spíš jsem si nadávala, že jsem tu mezeru pokazila,“ vyprávěla před šesti lety tehdy ještě vícebojařka.

sob, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika