Rubriky:

Atletika

Při nehodě zemřel americký čtvrtkař Lawrence. Odstavil vůz a smetl ho kamión

28. července 2014 19:25 - Cordele

V 25 letech zemřel při autonehodě americký čtvrtkař Torrin Lawrence. Šestý muž historických halových světových tabulek zahynul na dálnici nedaleko Cordele v Georgii, kde podle médií a policie čekal s vozem odstaveným kvůli prasklé pneumatice. Do jeho automobilu před příjezdem přivolané pomoci narazil kamión.

 

Profimedia.cz

Lawrence zazářil zejména v halové sezóně 2010, kdy se stal americkým univerzitním šampionem a byl majitelem tří nejrychlejších časů na světě včetně osobního rekordu 45,03 sekundy. Rychleji pod střechou běželi v historii jen jeho krajané Kerron Clement (44,57), Michael Johnson (44,63), LaShawn Merritt (44,93) a Danny Everett (45,02) a Grenaďan Kirani James (44,80).

Pod širým nebem měl Lawrence osobní rekord 45,32, který si vytvořil teprve před dvěma týdny v belgickém Kotrijku ve svém posledním závodě. V květnu nastoupil při premiérovém mítinku ve štafetových bězích IAAF World Relays na Bahamách do rozběhu na 4x400 metrů, po triumfu amerického týmu ve finále tak dostal zlatou medaili. Na domácím šampionátu skončil sedmý.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika