Rubriky:

Atletika

Atleti mají na ME silný tým i bez dvou medailových tutovek

11. srpna 2014 12:08 - Curych

Česká atletika se veze na vlně úspěchů posledních let a zítra začínající mistrovství Evropy v Curychu tak může potvrdit zlaté časy, nebo rozsvítit varovnou kontrolku před následujícími třemi roky, během nichž přijdou dvě mistrovství světa a především olympijské Rio.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Nebyly to pro šéftrenéra Tomáše Dvořáka jen radostné přípravy, zdravotní výpadky Zuzany Hejnové a Pavla Masláka připravily českou výpravu o dvě medailové, ne-li zlaté tutovky.

I tak do Curychu vyrazila silná výprava. Hned dvanáct atletů je v redukovaných tabulkách mezi elitní osmičkou. „Pevně věřím, že takový počet finálových umístění si i odvezeme," říká Dvořák. „A medailové ambice máme taky, ve výpravě je řada jmen, která můžou zazářit," zůstává optimisticky naladěn.

Očima statistik jsou nejvýraznějšími nadějemi na stadiónu Letzigrund oštěpaři Vítězslav Veselý (1. v redukovaných evropských tabulkách) a Barbora Špotáková (3.), překážkářka Denisa Rosolová (2.), sedmibojařka Eliška Klučinová (3.) a tyčkař Jan Kudlička (4.).

Nominace na ME v Curychu:
Muži:
Jaroslav Bába (výška), Michal Balner (tyč), Michal Brož (400 m př.), Michal Desenský (4x400 m), Petr Frydrych (oštěp), Lukáš Gdula (50 km chůze), Adam Sebastian Helcelet (desetiboj), Jakub Holuša (1500 m), Jan Kubista (4x400 m), Jan Kudlička (tyč), Marek Lukáš (desetiboj), Jan Marcell (koule), Lukáš Melich (kladivo), Daniel Němeček (400 m, 4x400 m), Ladislav Prášil (koule), Pavel Schrom (50 km chůze), Tomáš Staněk (koule), Petr Svoboda (110 m př.), Jiří Sýkora (desetiboj), Patrik Šorm (400 m, 4x400 m), Jan Tesař (400 m, 4x400 m), Jakub Vadlejch (oštěp), Jan Veleba (100 m), Vítězslav Veselý (oštěp).
Ženy:
Petra Andrejsková (oštěp), Anežka Drahotová (20 km chůze), Eliška Klučinová (sedmiboj, výška), Lucie Koudelová (100 m př.), Tereza Králová (kladivo), Jitka Kubelová (disk), Kristiina Mäki (5000 m), Romana Maláčová (tyč), Lenka Masná (800 m), Diana Mezuliáníková (1500 m), Nikola Ogrodníková (oštěp), Lucie Pelantová (20 km chůze), Denisa Rosolová (400 m př.), Lucie Sekanová (10.000 m), Eliška Staňková (disk), Jiřina Svobodová (tyč), Kateřina Šafránková (kladivo), Rebeka Šilhanová (tyč), Lucie Škrobáková (100 m př.), Barbora Špotáková (oštěp).
Michal Osoba (Curych), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika