Mistrem Evropy v maratónu je Ital Meucci

Curych

Mistrem Evropy v maratónu se stal italský vytrvalec Daniele Meucci, jenž na členité trati v Curychu vyhrál v čase 2:11:08. Stříbro za dvě hodiny a rovných dvanáct minut vybojoval naturalizovaný Polák etiopského původu Yared Shegumo, třetí byl s odstupem dalších 15 sekund Rus Alexej Reunkov.

Maratónci na startu závodu v rámci atletického ME v Curychu.

Osmadvacetiletý Meucci získal první maratónskou medaili a zkompletoval svou sbírku cenných kovů z ME. V roce 2010 byl v Barceloně třetí a před dvěma lety v Helsinkách druhý na trati 10.000 m, kterou běžel i v Curychu a při triumfu Brita Mo Faraha byl ve středu šestý.

Obhájce titulu, devětatřicetiletý Švýcar Viktor Röthlin, doběhl ve svém posledním maratónu v kariéře před domácím publikem pátý.

Závod zhruba 25 kilometrů vedl v odvážném sólovém běhu Polák Marcin Chabowski. Došly mu však síly, po 34 km ho předstihl Meucci a vyčerpaný běžec poté odstoupil.

Odpolední program závěrečného dne ME začne v 15:00, o medaili bude bojovat i český oštěpař Vítězslav Veselý.