Rubriky:

Atletika

Bolt už v Curychu nepoběží. Ukončil sezónu

24. srpna 2014 15:56 - Curych

Nejrychlejší sprinter světa Jamajčan Usain Bolt ukončil sezónu, aby neriskoval další zranění. Šestinásobný olympijský vítěz letos běžel jen třikrát, z toho jednou ve štafetě. Nyní si dopřeje pauzu, bude se věnovat jen sponzorským aktivitám a k tréninku se vrátí až v říjnu.

 

Czarek Sokolowski, ČTK/AP

Boltovi přípravu na sezónu zkomplikovaly zdravotní problémy, kvůli březnové operaci levé nohy a potížím s kolenem začal s intenzivním tréninkem až na konci dubna. Odřekl pak řadu mítinků včetně Zlaté tretry v Ostravě a nepřijede oproti původnímu plánu ani do Curychu na čtvrteční mítink Weltklasse v rámci Diamantové ligy.

"Teď je důležité nepodstupovat žádné riziko zranění a soustředit se na přípravu na sezónu 2015," uvedl Boltův manažer Glen Mills a s letošními výkony svého svěřence projevil spokojenost.

Osmadvacetiletý Jamajčan se rozhodl ukončit sezónu, kterou bez velkého vrcholu pojal od začátku jako odpočinkovou, po sobotním večerním startu ve Varšavě. Tamní mítink EAA vyhrál v čase 9,98. Před týdnem při exhibici na speciálně položené dráze na pláži Copacabana v olympijském Riu de Janeiro běžel stovku za 10,06. Třetí start měl ve štafetě na Hrách Commonwealthu v Glasgowě.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika